Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:45
Reklama

Inicjatywy

200 uczestników ruszyło na rajd ze strażakami! [RELACJA+ZDJĘCIA]
200 uczestników ruszyło na rajd ze strażakami! [RELACJA+ZDJĘCIA]

Za nami 4. Strażacki Rajd Rowerowy, organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sławacinku Starym. Łącznie wzięło w nim udział blisko 200 uczestników! Po powrocie z 50-kilemtrowej przejażdżki na wszystkich czekały dodatkowe atrakcje. Pyszny bigos, kąpiele w basenie i zabawa w pianie. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzenia.

Wczoraj, 10:15
Teatralne lato i powrót gminnej potańcówki na dechach
Teatralne lato i powrót gminnej potańcówki na dechach

Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższy miesiąc, jeśli chodzi wydarzenia kulturalne na terenie międzyrzeckiej gminy. Już 18 lipca rozpoczynają się półkolonie teatralne dla młodzieży, która dzięki nim weźmie udział w warsztatach wokalnych, kreatywnego pisania oraz oczywiście teatralnych. Są jeszcze ostatnie miejsca! Do tego powraca "Potancówka na dechach", która już 30 lipca w Zaściankach.

28.06.2022 09:00
Młodzież z Polski i Litwy wspólnie uczyła się przedsiębiorczości
Młodzież z Polski i Litwy wspólnie uczyła się przedsiębiorczości

Dobiegła końca międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski i Litwy w ramach projektu „Bądź przedsiębiorczy!”. Wzięło w niej udział 24 młodych ludzi wraz z opiekunami. Wymiana trwała od 5 do 11 czerwca w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy i jest efektem projektu „Bądź przedsiębiorczy!”, finansowanego z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

20.06.2022 12:46
Sportowa rywalizacja maluchów. Były też dodatkowe atrakcje
Sportowa rywalizacja maluchów. Były też dodatkowe atrakcje

Dzieci z przedszkoli z terenu całej gminy już po raz drugi miały okazję powalczyć o puchary i medale podczas Gminnej Olimpiady Przedszkolaka. W organizację tego wydarzenia ponownie włączyła się bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego. Prócz sportowej rywalizacji nie zabrakło też dobrej zabawy i mnóstwa uśmiechu.

20.06.2022 12:04
"Pogodna jesień życia" – skorzystaj z pomocy opiekuna lub asystenta
"Pogodna jesień życia" – skorzystaj z pomocy opiekuna lub asystenta

Fundacja Wspierania Rozwoju Ekonomii Społecznej przy wsparciu z Fundacją „Więcej z życia” realizują projekt „Pogodna jesień życia w mieście i gminie Międzyrzec Podlaski”. Mogą z niego skorzystać osoby niesamodzielne i potrzebujące pomocy w życiu codziennym.

18.06.2022 13:00
Przebyli szlak śladami historii i redaktora Jana Kołkowicza
Przebyli szlak śladami historii i redaktora Jana Kołkowicza

W ubiegły weekend drogami naszego regionu przejechał rajd „Podlaski Dukt Jana Kołkowicza”, który na celu miał przybliżenie historii walki o niepodległość na południowym Podlasiu oraz postaci redaktora Jana Kołkowicza, którego życiową pasją było zachowanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych i Armii Krajowej. Trasa wiodła m.in. przez miejsca opisane w reportażach Kołkowicza oraz jego rodzinne strony. Początek miał w Międzyrzecu Podlaskim, a zakończenie odbyło się w Uroczysku Baran w Kąkolewnicy.

16.06.2022 16:36
Licealiści z Międzyrzeca Podlaskiego szlifowali wiedzę w Grecji [VIDEO]
Licealiści z Międzyrzeca Podlaskiego szlifowali wiedzę w Grecji [VIDEO]

Dwa tygodnie trwała grecka naukowa przygoda młodzieży z międzyrzeckiego liceum. Uczniowie poznawali kulturę i historię Grecji, zwiedzali najważniejsze zabytki, ale przede wszystkim zdobywali nowe umiejętności. Szlifowali swój angielski oraz wymieniali się doświadczeniami ze swoimi greckimi rówieśnikami.

16.06.2022 13:15
Rodzinne spotkanie, fantastyczne koncerty i pomoc Wiktorkowi
Rodzinne spotkanie, fantastyczne koncerty i pomoc Wiktorkowi

Ubiegła sobota minęła w parku Potockich pod znakiem zabawy dla całych rodzin. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury takich jak: dmuchańce, symulator kina 9D oraz różnych gier. Dorośli z kolei mogli wysłuchać dwóch świetnych koncertów: zespołu Takatu oraz Sióstr Melosik. Zabawa połączona była z akcją charytatywną na rzecz Wiktorka Zawadzkiego, zorganizowaną przez grupę Babski Międzyrzec. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzenia.

14.06.2022 17:56
Pomagają mamom w kryzysowych sytuacjach. Dziś podsumowali projekt
Pomagają mamom w kryzysowych sytuacjach. Dziś podsumowali projekt

„Mama w potrzebie" to projekt mający na celu pomoc kobietom w różnorodnych kryzysach życiowych związanych z macierzyństwem. W jego ramach specjaliści - i inne zaangażowane kobiety z własnymi doświadczeniami - udzielają wsparcia emocjonalnego, informacyjnego, materialnego oraz interwencyjnego. Dzisiaj, w Urzędzie Miasta, odbyła się prezentacja założeń i dotychczasowego przebiegu projektu, nad którym honorowy patronat objął prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk

08.06.2022 14:45
Piraci i marynarze opanowali park w Wilczynie. Były tańce i śpiewy!
Piraci i marynarze opanowali park w Wilczynie. Były tańce i śpiewy!

Park przy dworku w Wilczynie zamienił się w prawdziwą nadmorską wioskę! Były wspólne tańce i śpiewanie szant, mnóstwo gier i zabaw dla najmłodszych, w tym przeciąganie liny i łowienie ryb oraz wyjątkowy występ wokalny dyrektorów szkół z terenu bialskiej gminy. Zorganizowano też loterię, w której do wygrania był m.in. lot balonem oraz fantastyczne konkursy o tematyce pirackiej i marynarskiej! A to wszystko z okazji Gminnego Dnia Dziecka pod hasłem „Ahoj przygodo!”.

08.06.2022 10:30
To była sportowa przygoda! Kolejny „Bieg na żywioł” za nami [+GALERIA]
To była sportowa przygoda! Kolejny „Bieg na żywioł” za nami [+GALERIA]

Były błotne tunele, bieg po wodzie, pajęcza sieć i wiele innych przeszkód do pokonania. Wszystko w duchu sportowej rywalizacji. Nie zabrakło też stoisk z animatorami, loterii oraz waty cukrowej, dmuchawców, gofrów i lodów. Mnóstwo dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć – tak można podsumować drugi „Bieg na żywioł”, w którym udział wzięło ponad 200 małych uczestników!

05.06.2022 18:29    1
Koniec z wyrzuceniem butelek i puszek. Dostaniesz za nie pieniądze
Koniec z wyrzuceniem butelek i puszek. Dostaniesz za nie pieniądze

Są już konkrety programu recyklingu opakowań po napojach. Będzie je można oddać do sklepu. Wiemy już, na jakich zasadach.

02.06.2022 17:00
Rodzinny festyn z przesłaniem i zachwycającymi występami dzieci
Rodzinny festyn z przesłaniem i zachwycającymi występami dzieci

Były piękne występy uczniów, poruszające przedstawienie z przesłaniem oraz mnóstwo dobrej zabawy. Tak minął festyn rodzinny, przygotowany przez szkołę podstawową w Dołdze.

30.05.2022 11:23
Przed nami Dzień Rodziny w Halasach. Będzie sporo atrakcji!
Przed nami Dzień Rodziny w Halasach. Będzie sporo atrakcji!

Już 5 czerwca czeka nas wyjątkowy festyn w Halasach, przygotowany z myślą o rodzinach. Nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych.

30.05.2022 09:48
Muzyczny projekt pograniczników. Zobacz teledysk do utworu "Żywy mur"
Muzyczny projekt pograniczników. Zobacz teledysk do utworu "Żywy mur"

"Nie wie, co to strach, swej przysiędze wierny, na rubieży trwa" – m.in. takie słowa możemy usłyszeć w utworze pod tytułem "Żywy mur". Piosenka i teledysk do niej powstały w wyniku wyjątkowego projektu, który w nieszablonowy sposób ma pokazać służbę funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy, strzegących granic Polski w ostatnich miesiącach.

29.05.2022 18:00    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitaluAutor komentarza: haniaaTreść komentarza: Ja osobiście nie mam łuszczycy ale wie czym ta choroba jest mąż ma. Miał bardzo dużo stresu w pewnym okresie w życiu i dopadła go ! konsekwencje nerwów wypełzły na skórę - pojawiły się wstrętne łuski na kościach ramion i łokci.Przez długi czas przetestowaliśmy już wiele produktów też niestety sterydów aby zwalczyć paskudztwo bywało lepiej i gorzej . Śledziliśmy każde forum aby dowiedzieć się jak inni sobie radzą z wyleczeniem tego paskudztwa próbowaliśmy myślałam już wszystkiego jednak nie. w internecie na jednym z forum wyczytałem pozytywną opinie na temat stosowaniamaści konopnej z olejem konopnym 24% Retter , kąpieli soli morza martwego z olejem konopnym Palacio i MSM czyli siarki organicznej. Zrobiliśmy tak jak ta osoba opisywała . Rano i wieczorem, aż do całkowitego wchłonięcia smarowałam ręce i łokcie męża. Kąpiel z tą solą Palacio, plus 2 kapsułki tej siarki organicznej do kąpieli . Jedną kapsułkę MSM przed snem. Na noc łokcie i ramiona owijaliśmy folią spożywczą około tygodnia trwało aż wszystko zaczęło znikać !! wypróbujcie ten sposób nam się udało więc wierzę że wam też pomoże a ps. ułatwię wam zadanie te wszystkie produkty dostaliśmy w jednym sklepie w Poznaniu w Konopnej Farmacji tu ich sklep online https://konopiafarmacja.pl/ tu też macie pewność że kupicie ta oryginalna maść konopna Retter 24% z hologramem na wieczku i tej maści szukajcie bo ta bez tego napisu nie będzie niestety tym samym :(Data dodania komentarza: 29.06.2022, 20:19Źródło komentarza: Łuszczyca głowy – przyczyny, objawy, leczenie
Reklama