Za nami 4. Strażacki Rajd Rowerowy, organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sławacinku Starym. Łącznie wzięło w nim udział blisko 200 uczestników! Po powrocie z 50-kilemtrowej przejażdżki na wszystkich czekały dodatkowe atrakcje. Pyszny bigos, kąpiele w basenie i zabawa w pianie. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzenia.
Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższy miesiąc, jeśli chodzi wydarzenia kulturalne na terenie międzyrzeckiej gminy. Już 18 lipca rozpoczynają się półkolonie teatralne dla młodzieży, która dzięki nim weźmie udział w warsztatach wokalnych, kreatywnego pisania oraz oczywiście teatralnych. Są jeszcze ostatnie miejsca! Do tego powraca "Potancówka na dechach", która już 30 lipca w Zaściankach.
Dobiegła końca międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski i Litwy w ramach projektu „Bądź przedsiębiorczy!”. Wzięło w niej udział 24 młodych ludzi wraz z opiekunami. Wymiana trwała od 5 do 11 czerwca w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy i jest efektem projektu „Bądź przedsiębiorczy!”, finansowanego z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Dzieci z przedszkoli z terenu całej gminy już po raz drugi miały okazję powalczyć o puchary i medale podczas Gminnej Olimpiady Przedszkolaka. W organizację tego wydarzenia ponownie włączyła się bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego. Prócz sportowej rywalizacji nie zabrakło też dobrej zabawy i mnóstwa uśmiechu.
Fundacja Wspierania Rozwoju Ekonomii Społecznej przy wsparciu z Fundacją „Więcej z życia” realizują projekt „Pogodna jesień życia w mieście i gminie Międzyrzec Podlaski”. Mogą z niego skorzystać osoby niesamodzielne i potrzebujące pomocy w życiu codziennym.
W ubiegły weekend drogami naszego regionu przejechał rajd „Podlaski Dukt Jana Kołkowicza”, który na celu miał przybliżenie historii walki o niepodległość na południowym Podlasiu oraz postaci redaktora Jana Kołkowicza, którego życiową pasją było zachowanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych i Armii Krajowej. Trasa wiodła m.in. przez miejsca opisane w reportażach Kołkowicza oraz jego rodzinne strony. Początek miał w Międzyrzecu Podlaskim, a zakończenie odbyło się w Uroczysku Baran w Kąkolewnicy.
Dwa tygodnie trwała grecka naukowa przygoda młodzieży z międzyrzeckiego liceum. Uczniowie poznawali kulturę i historię Grecji, zwiedzali najważniejsze zabytki, ale przede wszystkim zdobywali nowe umiejętności. Szlifowali swój angielski oraz wymieniali się doświadczeniami ze swoimi greckimi rówieśnikami.
Ubiegła sobota minęła w parku Potockich pod znakiem zabawy dla całych rodzin. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury takich jak: dmuchańce, symulator kina 9D oraz różnych gier. Dorośli z kolei mogli wysłuchać dwóch świetnych koncertów: zespołu Takatu oraz Sióstr Melosik. Zabawa połączona była z akcją charytatywną na rzecz Wiktorka Zawadzkiego, zorganizowaną przez grupę Babski Międzyrzec. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzenia.
„Mama w potrzebie" to projekt mający na celu pomoc kobietom w różnorodnych kryzysach życiowych związanych z macierzyństwem. W jego ramach specjaliści - i inne zaangażowane kobiety z własnymi doświadczeniami - udzielają wsparcia emocjonalnego, informacyjnego, materialnego oraz interwencyjnego. Dzisiaj, w Urzędzie Miasta, odbyła się prezentacja założeń i dotychczasowego przebiegu projektu, nad którym honorowy patronat objął prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk
Park przy dworku w Wilczynie zamienił się w prawdziwą nadmorską wioskę! Były wspólne tańce i śpiewanie szant, mnóstwo gier i zabaw dla najmłodszych, w tym przeciąganie liny i łowienie ryb oraz wyjątkowy występ wokalny dyrektorów szkół z terenu bialskiej gminy. Zorganizowano też loterię, w której do wygrania był m.in. lot balonem oraz fantastyczne konkursy o tematyce pirackiej i marynarskiej! A to wszystko z okazji Gminnego Dnia Dziecka pod hasłem „Ahoj przygodo!”.
Były błotne tunele, bieg po wodzie, pajęcza sieć i wiele innych przeszkód do pokonania. Wszystko w duchu sportowej rywalizacji. Nie zabrakło też stoisk z animatorami, loterii oraz waty cukrowej, dmuchawców, gofrów i lodów. Mnóstwo dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć – tak można podsumować drugi „Bieg na żywioł”, w którym udział wzięło ponad 200 małych uczestników!
Są już konkrety programu recyklingu opakowań po napojach. Będzie je można oddać do sklepu. Wiemy już, na jakich zasadach.
Były piękne występy uczniów, poruszające przedstawienie z przesłaniem oraz mnóstwo dobrej zabawy. Tak minął festyn rodzinny, przygotowany przez szkołę podstawową w Dołdze.
Już 5 czerwca czeka nas wyjątkowy festyn w Halasach, przygotowany z myślą o rodzinach. Nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych.
"Nie wie, co to strach, swej przysiędze wierny, na rubieży trwa" – m.in. takie słowa możemy usłyszeć w utworze pod tytułem "Żywy mur". Piosenka i teledysk do niej powstały w wyniku wyjątkowego projektu, który w nieszablonowy sposób ma pokazać służbę funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy, strzegących granic Polski w ostatnich miesiącach.