Puchary i gratulacje dla najlepszych [ZDJĘCIA]

  • 31.12.2018, 14:27 (aktualizacja 31.12.2018 14:42)
  • (AK)
Puchary i gratulacje dla najlepszych [ZDJĘCIA] Stanisław Polaczuk
W hali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim uroczyście podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z powiatu bialskiego w roku szkolnym 2017/2018. Były puchary, dyplomy i listy gratulacyjne.

Imprezę poprowadzili Stanisław Polaczuk i Sławomir Adach, a oficjalnie otworzył ją Robert Matejek, dyrektor ZSE w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. starosta bialski Mariusz Filipiuk czy Maciej Kosik, wiceprezes Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego i przewodniczący Bialskiego SZS. Byli oczywiście dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i najlepsi szkolni sportowcy. Tradycyjnie nie zabrakło występów artystycznych, muzycznych i tanecznych, był konkurs rzutów lotką do tarczy, zaprezentował się także Paweł Nast, wicemistrz Polski z 2017 roku w akrobatycznej jeździe na rowerze.

Najlepsze szkoły:

Igrzyska Dzieci - do 100 uczniów: 1. miejsce: SP Woskrzenice Duże - 411 punktów, 2. SP Dobryń Duży - 254 pkt., 3. SP Dołha - 187 pkt., 4. SP Ortel Książęcy - 133 pkt., 5. SP Sosnówka - 129 pkt., 6. SP Horodyszcze - 110 pkt.

Igrzyska Dzieci - powyżej  100  uczniów: 1. SP Nr 1 Terespol - 1036 pkt., 2. SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski - 856 pkt., 3. SP Łomazy - 678 pkt., 4. SP Wisznice - 625 pkt., 5. SP Piszczac - 540 pkt., 6. SP Janów Podlaski - 479 pkt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 1. Gimnazjum Łomazy - 951 pkt., 2. Gimnazjum Nr 3 Międzyrzec Podlaski - 914 pkt., 3. Publiczne Gimnazjum Nr 1 Piszczac - 829 pkt., 4. Gimnazjum Rokitno - 586 pkt., 5. Publiczne Gimnazjum Rossosz - 502 pkt., 5. Publiczne Gimnazjum  Nr 1 Wisznice - 426 pkt.

Licealiada: 1. Zespół Szkół Janów Podlaski - 833 pkt., 2. Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzec Podlaski – 653 pkt., 3. Liceum Ogólnokształcące Międzyrzec Podlaski – 558 pkt., 4. Zespół Szkół Małaszewicze - 551 pkt., 5. Liceum Ogólnokształcące Wisznice - 389 pkt., 6. Zespół Szkół CKR Leśna Podlaska - 156 pkt.

 

Wyróżnienia dla nauczycieli

Wyróżnienia (listy gratulacyjne) starosty bialskiego dla nauczycieli za wyniki sportowe uczniów w finałach wojewódzkich otrzymali:

Igrzyska Dzieci:

Bożena Węgrzyniak (SP 3 Międzyrzec Podlaski) - 1. miejsce w szachach drużynowych - Igrzyska Dzieci, 3. miejsce w  szachach drużynowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej;

Patrycja Karwowska (SP 3 Międzyrzec Podlaski) - 3. miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Dariusz Domitrz (SP Konstantynów) - 1. miejsce w koszykówce dziewcząt, 3. miejsce w koszykówce dziewcząt w zawodach ogólnopolskich;

Wojciech Lubański (Gimnazjum Nr 3 Międzyrzec Podlaski)       - 1. miejsce w dwuboju nowoczesnym, 2. miejsce indywidualne w pływaniu dziewcząt;

Artur Wiśniewski (Publiczne Gimnazjum Nr 1 Piszczac) - 2. miejsce w lidze lekkoatletycznej - oszczep chłopców, 3. miejsce w lidze lekkoatletycznej - kula dziewcząt;

Grzegorz Kowalczyk (Gimnazjum Nr 3 Międzyrzec Podlaski) - 2. miejsce w lidze lekkoatletycznej - oszczep dziewcząt;

Tomasz Nowicki (Gimnazjum Rokitno) - 3. miejsce w lidze lekkoatletycznej - bieg na 100 m chłopców, 3. miejsce w lidze lekkoatletycznej - skok wzwyż chłopców;

Marta Bednaruk- Bańkowska (Gimnazjum Łomazy) - 3. miejsce w lidze lekkoatletycznej - bieg na 600 m dziewcząt;

Marek Dokudowiec (Gimnazjum Drelów) - 3. miejsce w lidze lekkoatletycznej - oszczep dziewcząt;

Jarosław Mikołajczuk (Gimnazjum Nr 3 Międzyrzec Podlaski) - 3. miejsce w pływackiej sztafecie dziewcząt.

Licealiada:

Agnieszka Czerniak (ZST Międzyrzec Podlaski) - 1. miejsce w siatkówce plażowej chłopców, 14. miejsce w siatkówce plażowej chłopców w zawodach ogólnopolskich;

Jolanta Czopińska (LO Międzyrzec Podlaski) - 2. miejsce w siatkówce chłopców.

 

Nagrody starosty bialskiego:

Dariusz Domitrz - nauczyciel SP Konstantynów za 3. miejsce w zawodach ogólnopolskich w koszykówce dziewcząt;

Tomasz Kociubiński  - w 2018 roku dwukrotny mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i zdobywca trzeciego miejsca w mistrzostwach Europy;

Stanisław Polaczuk - wiceprzewodniczący Bialskiego SZS, koordynujący współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie bialskim;

Artur Romaniuk - trener taekwo-do ITF za osiągnięcia swoich podopiecznych.

 

Wyróżnienia dla dyrektorów:

Anna Maksymiuk (SP w Woskrzenicach Dużych) - 1. miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego  za rok szkolny 2017/2018 - Igrzyska Dzieci, szkoły do 100 uczniów;

Zenon Iwanowski (SP Nr 1 w Terespolu) - 1. miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego za rok szkolny 2017/2018 - Igrzyska Dzieci, szkoły powyżej 100 uczniów;

Bogumiła Wińska (Gimnazjum w Łomazach) - 1. miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego za rok szkolny 2017/2018 - Igrzyska Młodzieży Szkolnej;

Jarosław Dubisz (ZS w Janowie Podlaskim) - 1. miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego za rok szkolny 2017/2018 - Licealiada.

(AK)

Zdjęcia (74)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe