Poza prawem: Sąd wyspowiada za lichwiarstwo

  • 09.01.2019, 11:42
  • Tomasz Wachulski
Poza prawem: Sąd wyspowiada za lichwiarstwo
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mieszkańcowi Włodawy. Mężczyzna ma trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy udzielania pożyczek lichwiarskich, a dwa pozostałe nakłaniania świadków do składania fałszywych zeznań.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję na początku lipca ubiegłego roku. W jego domu zabezpieczono kilkaset paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania jego posesji kryminalni znaleźli także dokumenty, z których wynikało, że zajmował się również udzielaniem nielegalnych pożyczek.

W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że 63-latek wyszukiwał osoby, które straciły pracę i nie mają pieniędzy na życie, ludzi chorych potrzebujących funduszy na leczenie, a nawet zadłużonych, którzy nie mają z czego spłacać kredytu, albo nie posiadają środków na czynsz. Przychodził do ich domu lub mieszkania i namawiał na pożyczkę. Co do terminu zwrotu pieniędzy oraz wielkości oprocentowania z każdym domawiał się indywidualnie. Odsetki były jednak horrendalnie duże. Z ustaleń śledczych wynika ponadto, że po spłaceniu kwoty, w obecności osoby, która pożyczała pieniądze, niszczył zawartą wcześniej umowę, by zatrzeć wszelkie ślady tej przestępczej działalności.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 2

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe