Powiat parczewski: Szpital przed groźbą likwidacji łóżek

  • 10.01.2019, 10:14
  • TWA
Powiat parczewski: Szpital przed groźbą likwidacji łóżek
Jeśli w najbliższych dniach w parczewskim szpitalu nie zostanie zatrudnionych co najmniej 9 dodatkowych pielęgniarek, to jeszcze w tym miesiącu zlikwidowanych zostanie 12 łóżek dla pacjentów na oddziałach internistycznym i geriatrycznym.

Jest to skutek nowej regulacji ministerstwa zdrowia w sprawie liczby pielęgniarek na oddziałach. Przepisy weszły w życie 1 stycznia. Zgodnie z rozporządzeniem na jedno łóżko na zwykłym oddziale musi przypadać 0,6 etatu pielęgniarki, natomiast na oddziałach o profilu zabiegowym 0,7 etatu pielęgniarki.

- Mamy braki na bloku operacyjnym oraz na oddziałach internistycznym i geriatrycznym. Pielęgniarek szukamy od dawna, ale nie są zainteresowane pracą w naszej jednostce, gdyż nie jesteśmy konkurencyjni. Szpitale wyższej rangi oferują lepsze warunki płacowe i dochodzi do sytuacji, że nawet nasze pielęgniarki odchodzą. Nie jesteśmy w stanie tego zmienić, bo nie stać nas na oferowanie wynagrodzeń na poziomie szpitali specjalistycznych. Do norm wynikających z rozporządzenia musimy jednak się dostosować, więc jeśli nie znajdziemy jeszcze dziewięciu pielęgniarek będziemy zmuszeni zlikwidować 12 łóżek – tłumaczy dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Parczewie Janusz Hordejuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 2

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe