Ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku

  • 10.01.2019, 10:47 (aktualizacja 10.01.2019, 10:52)
  • (AK)
Ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku KMP Biała Podlaska
Policjanci z komisariatu w Terespolu pomogli wydostać się mieszkańcom z zadymionego budynku. Mundurowi ewakuowali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, z którymi nie było kontaktu.

9 stycznia przed południem policjanci komisariatu w Terespolu wezwani zostali na pilną interwencję na terenie miasta. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres, zauważyli wydobywające się z okien kłęby dymu. - Policjanci ustalili, że w środku może znajdować się kilka osób. Zareagowali  natychmiast. Gdy weszli do mieszkania, widoczność w nim była niewielka, a zadymienie spowodowało, że niezbędna była ewakuacja. Dwie będące na miejscu kobiety same opuściły budynek – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. - W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli leżących mężczyzn, z którymi prawie nie było kontaktu. Obydwaj znajdowali się dodatkowo pod wpływem alkoholu. Policjanci wynieśli ich na zewnątrz. Sierż. szt. Anna Grodzicka i sierż. szt. Mariusz Panasiewicz nie zapomnieli też o zwierzętach, które wynieśli z zadymionego mieszkania.

Zastępy straży pożarnej, które dotarły na miejsce, zgasiły piec oraz oddymiły budynek. Strażacy wstępnie ustalili, że przyczynami zdarzenia były niedrożność oraz rozszczelnienie przewodu kominowego. Z uwagi na to, że będące w domu urządzenia grzewcze nie nadawały się do użytku, służby oraz instytucje, które policjanci powiadomili o zdarzeniu, kompleksowo zajęły się sprawą. Zapewnione zostały zastępcze urządzenia grzewcze i usługa specjalistów. Tej nocy policjanci z Terespola pełniący służbę patrolową ponownie odwiedzili mieszkańców budynku, upewniając się, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo.

(AK)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe