Gmina Biała Podlaska: Starsi ludzie dostaną zniżki

  • 11.01.2019, 10:08
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Starsi ludzie dostaną zniżki
Radni zdecydowali, że mieszkańcy będą mogli korzystać z wielu ulg i rabatów proponowanych przez partnerów programu "Karta Seniora". Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie gminy. By z niego skorzystać wystarczy złożyć wniosek. Podjęto również uchwałę o podwyżce cen śmieci.

O rozpoczęciu preferencyjnego programu zdecydowano podczas trzeciej wyjazdowej sesji rady gminy w Perkowicach. Dzięki temu najstarsi, bez względu na sytuację dochodową skorzystają z systemu zniżek, ulg, upustów i uprawnień przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej (dotyczy zajęć płatnych oferowanych przez GOK), firmy, instytucje oraz partnerów programu "Karta Seniora Gminy Biała Podlaska".

Program ma promować aktywność społeczną, kulturalną i edukacyjną, propagować prozdrowotny styl życia, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i kształtować pozytywny wizerunek seniorów. Ma też zachęcać emerytów do uczestnictwa w wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych oraz poprawić ich warunki materialne. Już wkrótce lista partnerów (to od nich będzie zależała wysokość zniżek i upustów) którzy zgłoszą chęć udziału w programie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej, będzie dostępna na stronie internetowej urzędu gminy. Tam też znajdują się: regulamin, wnioski o przyznanie imiennej karty, wzór deklaracji dla partnerów oraz samej karty seniora. O tym, czy dane przedsiębiorstwo bierze udział w programie będzie informowała specjalna naklejka. Karta wydawana jest bezpłatnie, na czas nieokreślony, w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Po zamknięciu sesji młodzież zaprezentowała przedstawienie o tematyce wigilijnej, zaś zespół "Kalina" zaśpiewał kolędy i pastorałki. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Perkowic.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 2

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe