Powiat parczewski: Ogólniak z tytułem Brązowej Szkoły

  • 21.01.2019, 14:29
  • TWA
Powiat parczewski: Ogólniak z tytułem Brązowej Szkoły
W rankingu dla liceów i techników opracowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy trzy parczewskie szkoły ponadgimnazjalne znalazły się w najlepszej pięćdziesiątce w województwie.

W tym roku pod uwagę wzięto dane z 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników z całego kraju. Tradycyjnie największe znaczenie dla ogólnej punktacji i miejsca w rankingu miały wyniki uzyskane przez młodzież podczas ubiegłorocznych egzaminów maturalnych oraz osiągnięcia w olimpiadach i konkursach kuratoryjnych. Nowością jest fakt, że po proteście szkół Fundacja Edukacyjna Perspektywy zwiększyła znacząco liczbę placówek, którym przyznawane są tytuły tzw. złotej, srebrnej i brązowej szkoły.

W ubiegłym roku tytuł Złotej Szkoły (w przypadku liceów) przyznano najlepszej pięćdziesiątce w kraju. W tym roku otrzymało go aż 200 placówek. Tytuł Srebrnej Szkoły dostały te, które zajęły miejsca od 201 do 500. Kolejna pięćsetka doczekała się tytułu Brązowej Szkoły. Wśród techników liczbę najlepszych zwiększono z 300 do 500. W naszym powiecie najlepiej wypadło I LO im. Mikołaja Kopernika w Parczewie. W rankingu wojewódzkim awansowało z 38 miejsca przed rokiem na 34 pozycję. Z kolei w klasyfikacji krajowej znalazło się w gronie 1000 najlepszych szkół w Polsce. Zajęło 531 miejsce w zestawieniu i zdobyło Tytuł Brązowej Szkoły. - Jest to dobry wynik, choć zawsze chciałoby się, aby było jeszcze lepiej. Dbamy o wysoki poziom nauczania najlepiej, jak potrafimy – komentuje dyrektor LO Beata Tryniecka.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 22 stycznia

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe