Biała Podlaska: Poloneza czas zacząć! [GALERIA]

  • 22.01.2019, 11:02
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Poloneza czas zacząć! [GALERIA]
Sto dni do matury, to wydarzenie niezwykle ważne w życiu każdego ucznia ostatniej klasy liceum. To początek powolnego procesu wkraczania w dorosłość. Sezon balów studniówkowych w Białej Podlaskiej rozpoczęło Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida.

Aby zobaczyć poloneza w wykonaniu swoich pociech na rozpoczęcie studniówki przyszli rodzice i bliscy licealistów. Wieczór rozpoczął się mszą świętą i wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie obecni na sali oddali honor minutą ciszy zmarłemu niedawno prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Po polonezie przyszła pora na część artystyczną. Wicedyrektor szkoły, Cezary Marczewski, pokazał swoim podopiecznym pudełko norwidowskie, które zawierało porcję mądrości na każdy dzień, były to cytaty typu: "Myślę, więc jestem", "Poznaj samego siebie" czy "Przez ciernie do gwiazd", na które wicedyrektor miał zabawne odpowiedzi. 

– Mamy dwie klasy maturalne. W tym roku w naszej szkole maturę będzie zdawać 29 uczniów. Nie jest ich zbyt wielu, ale mała społeczność pozwala nam bardziej skupić się na każdym uczniu. Program artystyczny przygotowali sami, nikt ich nie poprawiał i może dobrze, bo mogą być dumni z tego, że zrobili to bez niczyjej pomocy - mówi wicedyrektor szkoły.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 4

Justyna Madan

Zdjęcia (153)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe