Międzyrzec Podlaski: Radni ujawnili swoje majątki

  • 01.02.2019, 12:29
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Radni ujawnili swoje majątki
Radni złożyli na początek nowej kadencji oświadczenia majątkowe, w których skrupulatnie opisali zasoby swoich kont bankowych i wielkości majątków. Najzamożniejsi jest wśród nich Marek Chomiuk, który prócz największych oszczędności, ma również najdroższy dom.

Radni VIII kadencji przedstawili swoje zasoby pieniężne, a ci którzy sprawują kadencję po raz kolejny podzielili się wysokością swoich diet w okresie, za który składali oświadczenie majątkowe, a więc od 1 stycznia  do połowy grudnia 2018 roku. Najwięcej oszczędności, bo aż 200 000 złotych zgromadził Marek Chomiuk, który jest przedstawicielem handlowym. Jego dom o powierzchni 215 metrów kwadratowych ma wartość 450 tys. zł, zaś dochody wyniosły 69,5 tys. zł.

Zbigniew Bernat, który mandat radnego łączy z pracą nauczyciela wychowania fizycznego na koncie zgromadził 39 tys. zł. Jego zarobki wyniosły łącznie 75,9 tys. Radny pobrał też dietę w wysokości 13,3 tys zł. Kolejna na liście Danuta Duda, będąca właścicielką sklepu odzieżowego w Radzyniu Podlaskim ma 30,2 tys. zł. oraz 21,3 tys. USD oszczędności. Jej dieta wyniosła zaś 8,4 tys. zł. Organista Zdzisław Frydrychowski posiada 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym, a zgodnie z informacją w oświadczeniu jego dieta to 11 tys. zł.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 5

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe