Biała Podlaska: Chcemy, by nasz dialog z władzą nabrał innego wymiaru

  • 05.02.2019, 12:45
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Chcemy, by nasz dialog z władzą nabrał innego wymiaru
O tym, czemu klub radnych Biała Samorządowa odciął się przed kamerami od przegłosowanego ostatnio budżetu, o współpracy z władzami miasta, miejskich spółkach i mapie inwestycyjnej dla miasta z Bogusławem Broniewiczem, przewodniczącym rady miasta, radnym klubu Biała Samorządowa i prezesem stowarzyszenie pod tą samą nazwą, rozmawia Joanna Danielewicz.

Co znaczy ostatnie wystąpienie przedstawicieli radnych klubu Biała Samorządowa, po sesji podczas której przyjęty został budżet z autopoprawką prezydenta? Odcięliście się od współtworzenia planu finansowego miasta. Czemu miała służyć ta demonstracja?

To był przekaz głównie do mieszkańców. Chcieliśmy jasno powiedzieć: nie konsultowano z nami autopoprawek, nie czujemy się autorami tego budżetu. Dziś formalnie czy nieformalnie nie jesteśmy jako stowarzyszenie z nikim w koalicji i przypisywanie nam odpowiedzialności za to, co się dziś w mieście dzieje, jest nieuzasadnione. Władza ma w nas partnera, ale wymagającego. Liczymy na partnerstwo, szacunek i dialog. Patrzymy z życzliwością i sympatią na poczynania obecnej ekipy rządzącej, ale chcielibyśmy, żeby dialog między nami nabrał trochę innego wymiaru. My jesteśmy w radzie miasta dla mieszkańców. Chcemy, by w działaniach miasta odbijały się ich potrzeby.

Ostatnie tygodnie, to zmiany personalne w spółkach miejskich? Zdaniem Białej Samorządowej to ruch w dobrym kierunku?

Jak to się mówi: "Po owocach ich poznacie". Moim zdaniem przy tych zmianach szybko powinien zostać zrobiony bilans zamknięcia i otwarcia. Mieszkańcy powinni mieć pełną wiedzę na temat tego, w jakim stanie spółki zostały przejęte przez nowe władze, gdzie były popełnione błędy – jeśli były, gdzie może jakieś nadużycia, które należałoby zgłosić organom ścigania. Natomiast od nowych władz spółek oczekiwałbym pokazania mieszkańcom, w jakim kierunku chcą je rozwijać, po to by świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie przy jak najniższej cenie.

Cały wywiad przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 07.02.2019, 10:55
" Dziś formalnie czy nieformalnie nie jesteśmy jako stowarzyszenie z nikim w koalicji i przypisywanie nam odpowiedzialności za to, co się dziś w mieście dzieje, jest nieuzasadnione" Panie Broniewicz to co Pan mówi to istny cyrk. Wszyscy wiedzą, że każde głosowanie w Radzie Miasta kończy się wynikiem 12 - 11. Głosujecie ramię w ramię z KO i tylko dlatego współuczestniczycie i współodpowiadacie za wszystkie decyzje jakie w Białej w RM zapadają. Pan i pana ludzie uczestniczą w podziale tego tortu. Jest was 3 a Pan w roli Przewodniczącego RM a pana koledzy jako przewodniczący Komisji. Wystarczyło zagłosować ze ZP i byłoby boisko na Orzechowej i parking na Top54. Ale wy jesteście przeciw, ale za ( Litwiniukiem).

Pozostałe