Przyznał się do podpaleń

  • 05.02.2019, 15:24 (aktualizacja 05.02.2019, 15:30)
  • (AK)
Przyznał się do podpaleń KMP Biała Podlaska
W grudniu i styczniu w Białej Podlaskiej policjanci powiadamiani byli o uszkodzeniach kontenerów na śmieci i wiaty, które były podpalane. Doszło też do podpalenia klatki schodowej w jednej z kamienic. Okazało się, że odpowiedzialny jest za to 29-letni mieszkaniec miasta.

Policjanci ustalili najpierw rysopis mężczyzny podejrzewanego o uszkodzenie mienia. W miniony weekend zatrzymali osobę odpowiadającą rysopisowi. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 29-latek przyznał się podpaleń. Straty oszacowane zostały na niemal 10 tysięcy złotych. Mężczyzna nie był w stanie podać powodu swojego zachowania, twierdząc, że robił to z powodów osobistych. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Policjanci ustalają czy to jedyne przewinienia na jego koncie.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe