Oszuści zostali zatrzymani

  • 06.02.2019, 08:40
  • (AK)
Oszuści zostali zatrzymani KPP Radzyń Podlaski
Radzyńscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 52 lat, którzy brali udział w wyłudzeniu pieniędzy metodą na „ wnuczka”. Ofiarą oszustów padły trzy starsze kobiety. Pokrzywdzone straciły łącznie blisko 70 tysięcy złotych.

Do oszustw doszło na początku grudnia w Radzyniu Podlaskim, Włodawie i Parczewie. Scenariusz był podobny: starsze kobiety otrzymywały telefon, z którego wynikało, ze ich wnuczek spowodował wypadek. Z racji problemów z głosem rzekomego wnuczka  w słuchawce odzywał się głos osoby podającej się za policjanta.  Ten informował, w jaki sposób uchronić wnuka przed odpowiedzialnością karną i trafieniem do aresztu. Pouczał, żeby jak najszybciej przekazać pieniądze, aby polubownie załatwić sprawę. Po gotówkę miał się zgłosić przedstawiciel sądu.

W jednym przypadku „urzędnik” odebrał od mieszkanki Radzynia Podlaskiego ponad 30 tysięcy złotych. Z kolei mieszkanka Włodawy przekazała oszustowi 25 tysięcy złotych. Obydwaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe