Gmina Międzyrzec Podlaski: Pokonali szlaki i zdobyli tytuł

  • 08.02.2019, 10:12
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Pokonali szlaki i zdobyli tytuł
Niedawno ogłoszona została lista szkół, które uzyskały zaszczytny certyfikat "Szkoły Niepodległej". Rogoźnicka placówka znalazła się w gronie 215 placówek, które z powodzeniem ukończyły wszystkie zadania realizowane w ramach programu "Niepodległa 1918-2018".

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy rok przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się w realizację programu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej "Niepodległa 1918-2018", który obejmował okres od 1 września 2017 do 31 grudnia 2018 r. Patronatem inicjatywę objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konkurs polegał na zrealizowaniu 7 zadań na 5 szlakach niezwykłej wędrówki: Szlaku Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Szlaku Współtwórców Niepodległości, Szlaku Żołnierzy Niepodległości oraz Szlaku Pierwszych Dni Wolności. Szkoła wykonała wszystkie zadania i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania oraz zdjęcia będące potwierdzeniem "wędrówki" po miano "Szkoły Niepodległej`.

Organizatorzy doceniali pomysłowość w realizacji programu oraz zaangażowanie nie tylko uczniów, ale całej lokalnej społeczności. Wśród punktów, które zgodnie z zasadami wykonała rogoźnicka młodzież znalazły się: akcje "Złóż życzenia Marszałkowi", "Święto państwowe nie musi być nudne", "Biało-czerwona w każdym oknie", Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Orzeł biały – nasza duma".

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe