Gmina Drelów: Młodzież zebrała górę grosza

  • 09.02.2019, 08:15
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Młodzież zebrała górę grosza
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie po raz kolejny wykazali się dobrocią serca. Dzieci włączyły się w ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy na pomoc swoim rówieśnikom wychowującym się w rodzinach zastępczych i domach dziecka.

Akcja pod hasłem "Góra Grosza" została zapoczątkowano przez Towarzystwo Nasz Dom w 2000 roku. Od tego czasu na przełomie listopada i grudnia w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywają się zbiórki drobnych monet do puszek. Uczniowie i nauczyciele szkoły w Żerocinie każdego roku włączają się w kwestę. Jej koordynacją zajęli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Z potrzeby wielu serc", założonego we wrześniu 2017 r. Opiekunem organizacji jest nauczycielka Aldona Chwedczuk.

Po przeliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy, okazało się do puszek trafiło 118 zł 41 gr, co w przeliczeniu na jednego ucznia dało kwotę 2 zł 89 gr. - Największym zaangażowaniem wykazała się klasa druga, która zebrała w sumie 44 zł 76 gr, a w przeliczeniu na jednego ucznia tej klasy dało to 7 zł 46 gr – podkreślają szkolni wolontariusze.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe