Papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży

  • 12.02.2019, 11:46 (aktualizacja 12.02.2019, 11:55)
  • (AK)
Papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

11 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach prowadzili na terenie powiatu bialskiego kontrole dotyczące nielegalnych wyrobów akcyzowych. Podczas działań funkcjonariusze wytypowali do kontroli drogowej samochód marki Chrysler, którym podróżował 42-letni obywatel Polski. Podczas sprawdzania auta funkcjonariusze ujawnili wewnątrz pojazdu znaczną liczbę papierosów bez polskich oznaczeń skarbowych. Idąc za tropem postanowili przeszukać również posesję kontrolowanego kierowcy. Na terenie posesji w Białej Podlaskiej mundurowi ujawnili kolejne nielegalne papierosy oraz dodatkowo alkohol. W pojeździe i budynkach gospodarczych funkcjonariusze NOSG zabezpieczyli łącznie 50 920 sztuk nielegalnych papierosów oraz 46 litrów alkoholu bez polskich oznaczeń skarbowych o łącznej wartości ponad 37 tysięcy złotych.

Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, który przyznał, że ujawnione papierosy oraz alkohol są jego własnością. Wcześniej skupował je od obywateli Białorusi, z zamiarem ich późniejszej odsprzedaży z zyskiem. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG w ubiegłym roku nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 18 mln złotych.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe