Międzyrzec Podlaski: Artur Grzyb nie będzie już radnym

  • 14.02.2019, 13:16
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Artur Grzyb nie będzie już radnym
Dyrektor miejskiego liceum nie będzie dłużej pełnił funkcji radnego powiatowego. 30 stycznia, komisarz wyborczy podjął decyzję o wygaśnięciu jego mandatu. Powodem jest łączenie przez niego funkcji dyrektora placówki ze stanowiskiem w starostwie.

W październikowych wyborach Artur Grzyb z powodzeniem kandydował do rady powiatu bialskiego, uzyskując 1135 głosów i tym samym zdobywając mandat radnego. Jednak w lutym 2015 roku, w wyniku konkursu na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim jako jedyny kandydat został szefem placówki.

Tymczasem zgodnie z prawem nie można łączyć funkcji radnego ze stanowiskiem dyrektora szkoły, której organem prowadzącym jest samorząd, w którym uzyskało się mandat. Właśnie taka sytuacja miała miejsce w przypadku Artura Grzyba. Pierwszą decyzję komisarza wyborczego, z 14 listopada 2018 roku o wygaśnięciu mandatu były burmistrz zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe