Powiat radzyński: Co z masztami po unijnym projekcie?

  • 07.03.2019, 09:15
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Co z masztami po unijnym projekcie?
Kończy się trwałość unijnego projektu dotyczącego szerokopasmowego internetu. Powiat radzyński, który w przedsięwzięciu uczestniczył przejmie niedługo dwa maszty, służące dotychczas przesyłowi fal. Starosta ma pomysł, co z nimi zrobić.

Wieże służące szerokopasmowemu internetowi stoją na terenie gmin Komarówka Podlaska i Radzyń Podlaski. - Ten projekt był adresowany do jednostek samorządu terytorialnego. 26 kwietnia jest ostatnim dniem trwałości projektu. Później majątek związany z przedsięwzieciem przechodzi na własność powiatu - informuje Szczepan Niebrzegowski, starosta radzyński.

W podobnej sytuacji są powiaty parczewski, bialski i lubartowski, które w projekcie uczestniczyły. Podczas spotkania starostów tych powiatów Szczepan Niebrzegowski zaproponował kompleksowe rozwiązanie. – Jeśli byśmy działali w pojedynkę, moglibyśmy znaleźć nabywcę, ale chyba za cenę złomu. Zaproponowałem więc, byśmy wspólnie przeprowadzili przetarg na cała infrastrukturę, co da nam większe szanse na osiągniecie odpowiedniej ceny – mówi starosta.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 10

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe