Radzyń Podlaski: Lendzinek I zrobiony ponad rok temu. Co z Lendzinek II?

  • 24.03.2019, 08:35
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Lendzinek I zrobiony ponad rok temu. Co z Lendzinek II?
O ul. Lendzinek II na ostatniej sesji miejskiej upomniała się radna Bożena Lecyk. - Tam ludzie toną w błocie – sygnalizowała radna i pytała, kiedy to się zmieni. Bo to, że miało się zmienić, wiadomo już od dwóch lat.

W listopadzie 2017 roku miasto pochwaliło się położeniem asfaltu i chodników na ul. Lendzinek I. Już wówczas władze miasta informowały, że w toku jest przygotowanie się do realizacji nawierzchni na ul. Lendzinek II. – Zakupiliśmy działki od wspólnot gruntowych na ul. Lendzinek II. Teraz będzie można przygotować projekty sieci kanalizacyjnej i pod inwestycje drogowe. Oczywiście nie wszystko w jednym czasie, ale w przyszłym roku będziemy mogli rozpocząć te działania – mówił burmistrz.

Rok 2018 minął, więc temat ul. Lendzinek II wrócił. – Kiedy wreszcie ta ulica będzie realizowana, tam naprawdę ludzi brodzą w błocie – interweniowała radna Bożena Lecyk.

Burmistrz przypomniał, ze gros czasu do tej pory zajęło urzędnikom uregulowanie spraw gruntowych. – Poprzednia rada miasta wyraziła zgodę i odkupiliśmy tereny od Wspólnoty Gruntowej. Możemy w końcu tam działać i inwestować. Mieszkańcy zgłosili się do mnie, by utwardzić ten teren i tak się stanie – zapewnił Jerzy Rebek.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 12

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe