Łosice: Ewakuowali ludzi, gdy wydobywali pocisk

  • 15.04.2019, 12:21
  • Joanna Gąska
Łosice: Ewakuowali ludzi, gdy wydobywali pocisk
Jak poinformował Roman Kasprowicz, podinspektor ds. obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Łosicach,w czasie prac ziemnych przy budowie ogrodzenia posesji w pasie drogowym ulicy Złotej odnaleziono pocisk artyleryjski. Trzeba było ewakuować mieszkańców.

Znalezisko odkryto 5 kwietnia ok godz. 14.00. – Stwierdzono, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego kalibru 152 mm, długość 670 mm. uzbrojonego w zapalnik, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej – mówił Roman Kasprowicz. – Niezwłocznie o zdarzeniu powiadomiono dyżurnego KP Policji w Łosicach oraz dokonano zabezpieczenia miejsca i ograniczono dostęp do niewybuchu osób postronnych do czasu przyjazdu patrolu policji.

Po przybyciu funkcjonariuszy policji w tym policjanta z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego KP Policji w Łosicach zarządzono ewakuację mieszkańców domu znajdującego się w pobliżu niewybuchu, wstrzymano prace budowlane na posesji osoby zgłaszającej, ograniczono ruch drogowy na ul. Złotej oraz zabezpieczono miejsce, gdzie znajdował się niebezpieczny przedmiot, do czasu przybycia patrolu rozminowania nr 17 z Jednostki Wojskowej w Wesołej. – 6 kwietnia saperzy niebezpieczne znalezisko zabrali do neutralizacji na terenie poligonu wojskowego w Wesołej z zachowaniem środków bezpieczeństwa specjalną przyczepą do przewozy niewypałów i niewybuchów – dodaje Kasprowicz.

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe