Powiat parczewski: Chrońmy pszczoły

  • 05.05.2019, 09:00
  • TWA
Powiat parczewski: Chrońmy pszczoły
Zdaniem pszczelarzy lada dzień zaczną kwitnąć rzepaki. Apelują więc do wszystkich rolników, aby wszelkie środki ochrony roślin stosowali według instrukcji.

Pszczół jest coraz mniej nie tylko w naszym regionie, ale na całym świecie. Przyczyn tego jest wiele, ale główną według pszczelarzy są opryski stosowane przez rolników i sadowników o niewłaściwej porze dnia.

- Pamiętajmy o tym, żeby wszelkie opryski stosować po zachodzie słońca, kiedy pszczoły nie są już aktywne. Bo jeśli zabraknie pszczół, to nie będzie również owoców, warzyw i innych płodów rolnych. A jeśli będą, to bardzo małe i niekształtne. Szanujmy te żyjątka i naszą przyszłość – apeluje do mieszkańców powiatu parczewskiego Stanisław Chojak, pszczelarz z Woli Turnickiej.

 

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolnik
Rolnik 05.05.2019, 10:43
Czy leśnicy mogą pryskać las mospilanem w dzień?
Lasy w powiecie lubartowskim są już pryskane, w powiecie parczewskim opryski zaczną się w najbliższym tygodniu.

Pozostałe