Odpowie za czynną napaść i znieważenie policjantów

  • 16.05.2019, 11:48
  • (AK)
Odpowie za czynną napaść i znieważenie policjantów
Czynna napaść na funkcjonariuszy policji i znieważenie ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe - takie zarzuty usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska. W trakcie interwencji domowej młodzieniec swoją agresję wyładował również na mundurowych.

Oficer dyżurny radzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji domowej. Młody mężczyzna niszczył wyposażenie domu i był agresywny wobec swoich bliskich. Policjanci na miejscu zastali 19-latka pod wpływem alkoholu, który zdemolował mieszkanie, niszcząc meble i ściany. Młodzieniec był agresywny zarówno w stosunku do swoich najbliższych jak i interweniujących funkcjonariuszy. Znieważył też mundurowych, używając wulgarnych i obelżywych słów. Mężczyzna kopał też funkcjonariuszy. 19-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Za swe czyny odpowie przed sądem. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe