Gmina Milanów: Wesprzyjmy szlachetną akcję

  • 17.05.2019, 10:25
  • TWA
Gmina Milanów: Wesprzyjmy szlachetną akcję
Już w najbliższą niedzielę w Milanowie odbędzie się wielka impreza charytatywna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na utworzenie Centrum Aktywności w budynku po dawnej szkole, w ramach którego będą działały Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Dom Aktywnego Seniora.

 

Impreza rozpocznie się o godzinie 14 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie. 15 minut później planowane są występy artystyczne. Na scenie pojawią się lokalne zespoły śpiewacze. O godzinie 15 rozpocznie się aukcja charytatywna, a pół godziny później wystartuje maraton zumby, który poprowadzą najlepsi instruktorzy z województwa lubelskiego. O godzinie 17 przewidziano dekorację, natomiast pół godziny później rozpocznie się dyskoteka.

W ramach tzw. imprez towarzyszących zaplanowano bieg integracyjny dla dzieci, całych rodzin oraz osób niepełnosprawnych na dystansie 100 m oraz charytatywny bieg dobra na dwóch dystansach: 5 km z Milanowa do Wierzbówki oraz 10 km trasą Milanów-Wierzbówka-Milanów. Ponadto przewidziano turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Milanów i turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej.

Pieniądze, jakie uda się zebrać tego dnia przeznaczone zostaną na pierwszy etap remontu byłej szkoły w Milanowie i adaptację budynku. Przypomnijmy Caritas chce przenieść WTZ z Parczewa do Milanowa.

– W starej plebani w Parczewie, gdzie obecnie mamy siedzibę brakuje nam przestrzeni. Dzięki życzliwości władz samorządowych udało nam się zakupić szkołę po bonifikacie. Miejsca jest tam tyle, że będziemy mogli utworzyć dodatkowe dwie pracownie i zwiększyć liczbę miejsc do 40 dla osób niepełnosprawnych. Ponadto powstanie tam dom aktywnego seniora – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie.

Koszty inwestycji są jednak ogromne. Wyliczono je na ponad 6 mln zł. Bez wsparcia Caritas nie uzbiera funduszy na wkład własny.

 

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe