Biała Podlaska: Technologia drogą do sukcesu

  • 28.05.2019, 10:49
  • Ewa Staszewska
Biała Podlaska: Technologia drogą do sukcesu
Podczas konferencji, która odbyła się 23 maja w hotelu "Polonia" w Grabanowie, zorganizowanej przy współpracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie w Białej Podlaskiej oraz Romana Bodziaka, właściciela firmy "Horyzont", przedsiębiorcy mieli okazje pogłębiać wiedzę z zakresu nowoczesnej technologii budowy domów w systemie 3E.

– Przedstawiciele z firmy Aria zaprezentowali technologię przyszłości. System 3E to polska myśl, nowotarska technologia dla budownictwa, która umożliwia w sposób szybki i sprawny budować domy – wyjaśnia Robert Wojdakowski z ZPP Podlasie w Białej Podlaskiej.

– Już 3 lata temu organizowaliśmy konferencje dla przedsiębiorców i pracodawców z wynalazcami, wtedy była to wizja. Ponieważ została uruchomiona fabryka w Radomsku, jest to doskonała okazja do nawiązania kontaktów – tłumaczy Roman Bodziak, właściciel firmy "Horyzont". 

O budowie domów opowiedział Piotr Budnik, wiceprezes zarządu Systemu 3E – Nasza technologia jest jedyną na świcie. Umożliwia wznoszenie budynków bezspoinowo i na sucho czyli bez kleju, bez wody i bez prądu. Nowa fabryka w Radomsku wytwarza 1 000 000 elementów, co pozwala pokrywać relatywnie dużą część rynku. Cieszymy się, że wizja stała się rzeczywistością. Obecnie, w trakcie realizacji jest nowe osiedle pod Warszawą budowane w Systemie 3E. Koszt budowy jest porównywalny do systemem tradycyjnego. Czas budowy domu do stanu deweloperskiego zajmuje 2-3 tygodnie - tłumaczy.

Na konferencję przybyli liczni słuchacze, przedsiębiorcy jak i studenci Państwowej Szkoły Wyższej z kierunku "Budownictwo". Tematyka dotycząca nowoczesnych rozwiązań wzbudziła bardzo duże zainteresowanie.

 

Ewa Staszewska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uczestnik
Uczestnik 29.05.2019, 09:33
Bardzo nowatorska technologia ,którą opracowali polscy specjaliści.Ciekawa tematyka konferencji.

Pozostałe