Zofia Bobrycka

  • 05.07.2019, 14:43 (aktualizacja 31.07.2019, 12:45)
  • pc
Zofia Bobrycka
Zofia Bobrycka mieszka w Romanowie i od kilku lat należy do Klubu Twórców Rękodzieła Artystycznego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim. Przez wiele lat była sołtysem Romanowa, cieszy się szacunkiem mieszkańców, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie.

Jest specjalistką w tworzeniu świątecznych ozdób m.in. bożonarodzeniowych bombek czy pisanek. Jej wielkanocne palmy od lat zyskują uznanie na przeglądach i konkursach. Zaczęła je robić po przejściu na emeryturę w 2004 roku podczas kursu sztuki ludowej w janowskim ośrodku kultury. Już ze swojego pierwszego przeglądu wróciła z nagrodą. Od tamtej pory jej nagrody, wyróżnienia i dyplomy trudno zliczyć. W tym roku ponownie zajęła pierwsze miejsce na powiatowym przeglądzie w Sosnówce.

Oprócz palm wielkanocnych, pani Zofia robi też przepiękne tradycyjne pisanki, a także bożonarodzeniowe bombki, kartki czy wyszywa. Palmy wykonuje zaś z hodowanych przez siebie roślin albo tych zebranych wiosną i latem na łąkach. Dodatkowo interesuje się botaniką, dlatego terminy, w jakich należy zebrać rośliny oraz ich gatunki nie stanowią dla niej żadnej tajemnicy. Przyznaje, że to pracochłonna pasja, ale nie zamieniłaby jej na inną.  Wkłada w nie mnóstwo pracy i serca, co roku jest to doceniane na wszelkich przeglądach i jarmarkach. Artystyczna pasją zaraziła ją jej mama, która od najmłodszych lat wpajała jej miłość do rękodzieła.

– To dla mnie odskocznia od codzienności. Czasami po prostu zaszywam się w swoim warsztacie i oddaję się swojej pasji – opowiada Zofia Bobrycka. Przyznaje, że zazwyczaj nie ma wcześniej pomysłu na ozdobę, dopiero, gdy siada w swoim warsztacie zaczyna się twórczy proces. Trzeba przyznać, że jego efekty są zachwycające.

Aby zagłosować na Zofię Bobrycką należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGA.2 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

pc

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe