Grażyna Onieszczuk

  • 05.07.2019, 14:55 (aktualizacja 08.07.2019, 17:51)
  • (ach)
Grażyna Onieszczuk
Grażyna Onieszczuk z gminy Sławatycze swój piękny ogród, pełen fantazyjnie poprzycinanych krzewów założyła ponad dziesięć lat temu. Od tamtej pory poświęca mu wiele czasu i troski. Zdarza się, że pracuje w nim ponad cztery godziny dziennie. – Staram się, by moje rośliny miały ciekawy, symetryczny kształt, stąd tworzę z nich kule i spirale – opowiada mieszkanka gminy Sławatycze.

W swoim zakątku posadziła już cisy, tuje, cyprysy, sosnę czarną, jodłę koreańską, złotokap, który w tej chwili kwitnie, klomb, berberysy, tawuły, juki, tulipany, piwonie, różnego rodzaju rozchodniki, lawendę, róże pnące, trzmielinę i magnolię. Lubi też tworzyć kompozycje ze sztucznych i prawdziwych kwiatów.

Często przygotowuje bukiety na różne uroczystości kościelne oraz na śluby czy komunie, regularnie ozdabia też szopkę bożonarodzeniową i grób pański przed Wielkanocą. W jej domu zawsze można znaleźć w wazonach żywe kwiaty. Ostatnio przygotowywała również szwedzki stół w stylu rustykalnym na uroczystość w domu opieki osób starszych. Czasami jest proszona przez znajomych, by zorganizowała im warsztaty z komponowania bukietów.

W GOK-u pomagała tworzyć stroje dla Brodaczy. Pasja ją wycisza, uspokaja, a także daje satysfakcję. Zamiłowanie do roślin wyniosła z domu, gdyż jej rodzice zawsze mieli piękny ogród, później zaczęła szukać fachowej literatury by stać się specjalistką w tej dziedzinie. W przycinaniu krzewów jest prekursorką w gminie. Najtrudniejsza jej zdaniem jest ochrona przed szkodnikami, niekiedy trzeba wykopywać cały krzew, przyznaje też, że potrzebna jest ciągła pielęgnacja i podlewanie roślin, a także dokładne plewienie.   

Aby zagłosować na Grażynę Onieszczuk należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGA.8 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

(ach)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe