Agata Szczepaniuk

  • 05.07.2019, 14:59 (aktualizacja 08.07.2019, 17:53)
  • (pc)
Agata Szczepaniuk
Agata Szczepaniuk to 26-letnia artystka z Międzyrzeca Podlaskiego. Od półtora roku zajmuje się pirografią. Tworzy przepiękne obrazy na kawałkach drewna. Od typowo świątecznych wzorów np. choinek czy pisanek, przez kartki i życzenia ślubne, po widoczki i krajobrazy.

Sztuka wypalania w drewnie, jak mówi, wymaga nie lada wytrwałości, ale daje też mnóstwo satysfakcji. Choć wykonuje rysunki w drewnie stosunkowo od niedawna, jej prace są coraz bardziej skomplikowane i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Swoją twórczość promuje na facebookowej stronie i instagramie "Wypalove".

Bierze udział w jarmarkach i okolicznościowych wystawach. Jej przygoda z pirografią zaczęła się przypadkowo. W liceum dużo fotografowała i w tamtym czasie myślała poważnie właśnie o fotografii. Po szkole średniej podjęła decyzję, że będzie się kształcić w kierunku graficznym. Jednak, jak przyznaje nie czuła się w tej dziedzinie swobodnie. Mąż kupił jej wypalarkę do drewna i tak na dobre zaczęła się jej przygoda z pirografią. Zaszywa się w swojej domowej pracowni i czaruje w drewnie. Miłością do tego akurat materiału zaraził ją jej tata, który jest stolarzem.

– Jeśli mam już jakiś pomysł to najpierw szkicuję go ołówkiem na drewnie, a jak już rysunek lub napis mnie satysfakcjonuje, zaczynam go wypalać. Staram się być bardzo dokładna. Narzędzia jakimi się posługuję to ołówek, gumka, wypalarka i pomysł w głowie – wyjaśnia Agata Szczepaniuk. – Czasem jest tak, że budzę się rano i wiem, co mam zrobić, a czasem szukam inspiracji w internecie i otoczeniu – dodaje. 

Aby zagłosować na Agatę Szczepaniuk należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGA.10 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

(pc)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe