Super Gospodynie na festiwalu. Głosujcie na nasze kandydatki!

  • 14.08.2019, 13:47
  • Piotr Pyrkosz
Super Gospodynie na festiwalu. Głosujcie na nasze kandydatki!
Podczas 8. Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty, zaplanowanego na 7 września we Włodawie, odbędzie się także finał wojewódzki konkursu SUPER Gospodynie, który w poszczególnych powiatach organizowany był przez redakcje: Słowa Podlasia Super Tygodnia Chełmskiego i Kroniki Tygodnia. Finalistki zmierzą się w ciekawych i zabawnych konkurencjach, a ich zmagania oceniać będą jurorzy. Dodatkowa nagroda czeka na panią, która w finałowym głosowaniu gazetowym otrzyma najwięcej głosów od czytelników.

Prezentujemy Państwu wszystkie gospodynie zakwalifikowane do finału wojewódzkiego SUPER Gospodynie 2019. W każdej z trzech konkurencji zmierzy się we Włodawie po 9 pań. Najwspanialsze artystki, mistrzynie w kulinariach i najlepsze organizatorki będą miały okazję pokazać swoje różnorodne talenty. Ich popisy ocenią jurorzy. W każdej z kategorii nagrodzone zostaną po trzy uczestniczki finału, czyli łącznie 9 pań. Zwyciężczynie w poszczególnych kategoriach pojadą w nagrodę, oczywiście ze swoimi partnerami, na biesiadę sylwestrową do Lwowa. Liczmy na to, że reprezentacje powiatów, gmin i Kół Gospodyń Wiejskich licznie przybędą na nasz festiwal i będą dopingować do walki swoje przedstawicielki.

Spośród wszystkich kandydatek zakwalifikowanych do finału wojewódzkiego SUPER Gospodynie 2019 czytelnicy trzech gazet wydawanych przez Grupę Wydawniczą Słowo: Słowa Podlasia, Kroniki Tygodnia i Super Tygodnia, wybiorą Najpopularniejszą SUPER Gospodynię GRUPY WYDAWNICZEJ SŁOWO. Ten dodatkowy konkurs właśnie się rozpoczyna i potrwa do końca sierpnia. Na swoje faworytki można głosować na zamieszczonym w wydaniu papierowym kuponie. Każda osoba może wysłać do redakcji dowolną liczbę oryginalnych kuponów wyciętych z gazety. Na gospodynię, która otrzyma najwięcej głosów, czeka atrakcyjna nagroda o dużej wartości.
 

SUPER SMAKI
Wspólnie ze starostą Andrzejem Romańczukiem i burmistrzem Wiesławem Muszyńskim zapraszamy gospodynie do udziału w konkursie Kresowe Smaki, promującym tradycyjną, regionalną kuchnię. Tym razem można zgłaszać potrawy w kategoriach: danie jarskie, danie mięsne, sałatki, ciasta i nalewki. Komisja konkursowa przyzna w każdej z nich po trzy główne nagrody oraz wyróżnienia. Oceniane będą także stoiska.
Komisja konkursowa przyzna punkty za wystrój stoiska, obsługę, atrakcyjność produktów oferowanych do degustacji. W tej edycji panie uzdolnione wokalnie i tanecznie będą mogły zaprezentować na scenie swoje talenty, ale nie będą one oceniane przez komisję konkursową tak, jak w poprzednich latach. Oprócz zespołów wystąpią także soliści.

Redakcja przyjmuje już zgłoszenia do konkursu kulinarnego. Zainteresowane osoby mogą dzwonić pod nr 82 565 27 05. Na zgłoszenia czekamy tylko do 16 sierpnia.
Konkursowi Kresowe Smaki i Talenty towarzyszyć będzie piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Będą dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy dla najmłodszych. Obok stoisk kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń staną kramy z różnościami. Osoby, które chcą zaprezentować swoje dzieła, a także zaoferować je do sprzedaży, powinny skontaktować się z redakcją w Chełmie (82 565 27 05) i zarezerwować sobie miejsce.
Czekamy także na zgłoszenia od osób, które prowadzą małą gastronomię i chciałyby tego dnia rozstawić na placu przy Czworoboku swoje stoiska.

Tymczasem zachęcamy do oddawania głosów na nasze kandydatki w konkursie dla gospodyń. Są nimi panie:

KATEGORIA NAJWSPANIALSZA ARTYSTKA

Zofia Bobrycka z Romanowa (gm. Janów Podlaski)
Agnieszka Kossowska- Adamczuk z Jusaków Zarzeki (gm. Łomazy)
Elżbieta Daniluk z Worgul (gm. Biała Podlaska)

KATEGORIA MISTRZYNI W KULINARIACH

Anna Szpura Stara Kornica (gm. Stara Kornica)
Elżbieta Urbańczuk z Wrechlisia (gm. Janów Podlaski)
Anna Korzeniewska z Zańkowa (gm. Sławatycze)

KATEGORIA NAJLEPSZA ORGANIZATORKA I DZIAŁACZKA

Jadwiga Szypiło z Rozwadówki (gm. Sosnówka)
Ewelina Wołosowicz z Łomaz (gm. Łomazy)
Anna Stolarczuk z Białej Podlaskiej

Piotr Pyrkosz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe