BIAŁA PODLASKA: Horror 4-miesięcznego dziecka. Kto się nad nim znęcał?

  • 20.08.2019, 09:19
  • Marcin Kozarski
BIAŁA PODLASKA: Horror 4-miesięcznego dziecka. Kto się nad nim znęcał? pixabay.com
Materiały mogące świadczyć o znęcaniu się nad 4-miesięcznym chłopczykiem przesłali do sądu rodzinnego specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie im. prof. Antoniego Gębali. Niemowlę w stanie ciężkim zostało tam przetransportowane ze szpitala w Białej Podlaskiej. Sąd wszczął już postępowanie opiekuńcze, a na czas jego trwania zdecydował o odebraniu dziecka rodzicom.

Postępowanie jest na wczesnym etapie, stąd śledczy udzielają niewiele informacji. Wiadomo, że ruszyło kilkanaście dni temu, w oparciu o dokumentację przekazaną przez sąd rodzinny. – Śledztwo wszczęto w sprawie znęcania się nad małoletnim, prowadzone jest w kierunku artykułu 207 paragrafu 1 kodeksu karnego – mówi Mariola Sidorowska, zastępca prokuratora rejonowego w Białej Podlaskiej. Jak precyzuje, "aktualnie trwają czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy". Zaznacza też, że nikomu nie zostały jeszcze postawione zarzuty.

Chodzi o 4-miesięczne niemowlę, które w miesiąc temu trafiło na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. – Po szczegółowej diagnostyce i konsultacji neurologicznej zostało przetransportowane drogą lotniczą do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie celem dalszej diagnostyki i leczenia. Stan dziecka był ciężki, jednym z podejrzeń była neuroinfekcja – informuje dyrektor placówki, Dariusz Oleński. Początkowo zakładano więc neuroinfekcję. Dopiero lubelscy lekarze uznali, że dziecko może być obiektem przemocy.
Nie wróciło do domu.

 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

 

 

 

 

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe