Biała Podlaska: Szkoły przed pierwszym dzwonkiem

  • 28.08.2019, 11:15
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Szkoły przed pierwszym dzwonkiem
Bialskie szkoły są na ostatniej prostej w przygotowaniach do pierwszego dzwonka. Miasto zapewnia, że w związku z reformą szkolną nie zwolniono żadnego nauczyciela. Czas wakacji magistrat poświęcił na przeprowadzenie remontów w budynkach oświatowych.

1 września na emeryturę odejdzie czternastu pedagogów, w tym: w Szkole Podstawowej nr 3 dwóch nauczycieli, Szkole Podstawowej nr 4 - jeden nauczyciel, Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - dwóch nauczycieli, Zespole Szkół czyli w dawnej Szkole Podstawowej nr 9 - czterech nauczycieli, Zespole Szkół Ogólnokształcących - jeden nauczyciel, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 - jeden nauczyciel, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 - jeden nauczyciel, a w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 dwóch nauczycieli.

W roku szkolnym 2018/2019 do klas pierwszych w placówkach podlegających urzędowi miasta w Białej Podlaskiej uczyło się 1414 uczniów, w tym w szkołach ponadgimnazjalnych 857, a szkołach podstawowych 557.

W szkołach kończą się właśnie remonty sal lekcyjnych, kuchni przy stołówce, a także hali gimnastycznych. Inwestycje wykonane w tym roku kosztowały w sumie 1 mln 656 tys. zł.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe