Biała Podlaska: Pierwszy taki turniej w regionie!

  • 27.09.2019, 13:00
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Pierwszy taki turniej w regionie!
Gimnastyczki z całego kraju i świata przyjadą już niedługo do Białej Podlaskiej, by zaprezentować swoje wspaniałe umiejętności w I Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej. Impreza ma za zadanie promocję tej dyscypliny sportowej wśród mieszkańców naszego regionu. Patronem medialnym wydarzenia jest Słowo Podlasia.

Już w najbliższą sobotę, 28 września, o godz. 9:00 odbędzie się I Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej organizowany przez Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej. W zmaganiach weźmie udział 130 zawodniczek z dziesięciu klubów z Polski m.in. Krakowa, Gdańska, Katowic oraz Rosji i Białorusi. - Chcemy poprzez organizację tego turnieju promować gimnastykę artystyczną w naszym regionie. Sport ten jest jeszcze niszowy na naszych terenach. Chcemy więc, żeby ludzie poznali tę dyscyplinę. Często zdarza się, że jest mylony z akrobatyką czy gimnastyką sportową. To piękny sport, przynoszący wiele satysfakcji, dlatego mamy nadzieję, że dzięki turniejowi dowie się o niej jak najwięcej osób  – mówi Natalia Pawluk, trenerka SGA Biała Podlaska.

Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej to jedyne takie miejsce w województwie lubelskim. – Chcemy cały czas się rozwijać i taki turniej to z pewnością świetna do tego okazja. Oczywiście mamy nadzieję, że zawody staną się imprezą cykliczną, a do Białej Podlaskiej będą przyjeżdżać ludzie z całego kraju i świata - dodaje trenerka. Impreza odbędzie się w Hali Sportowej IV LO i.m Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe