Region: Miliony dla naszych strażaków

  • 10.10.2019, 07:30
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Region: Miliony dla naszych strażaków
Dzięki sierpniowej nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej do OSP spłynęły miliony zł. Strażacy otrzymali promesy w kwocie 5 tys. zł na jednostkę. Fundusze mają być przeznaczone na działania propagujące bezpieczeństwo edukacyjne i sportowe.

W tym roku z budżetu państwa do rozdysponowania były 82 mln zł na ponad 114 tys. jednostek OSP. Nowymi zadaniami druhów będą propagowanie sportu i aktywności fizycznej, organizowanie inicjatyw poszerzających wiedzę nt. ochrony przeciwpożarowej czy udzielania pierwszej pomocy, a także współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Wnioski można było składać w dwóch terminach: do 10 września i do 1 października tego roku. Wysokość dotacji co roku będzie ustalać minister spraw wewnętrznych. W tym roku jest to 5 tys. zł. Jednostki OSP mogą pozyskiwać wsparcie z budżetu państwa, od jednostek samorządu terytorialnego oraz ze środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w tym stowarzyszenia, fundacje czy instytucje ubezpieczeniowe.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie, aż 41 jednostek otrzymało tam dotację. Łączna kwota wsparcia w ramach rządowego programu “Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku” wyniosła 204 674 zł. Wręczenia promes dokonał 1 października wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Towarzyszyli mu: zastępca komendanta wojewódzkiego PSP starszy brygadier Szczepan Goławski oraz komendant powiatowy PSP w Parczewie brygadier Leszek Szymański.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Justyna Lesiuk-Klujewska

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe