Biała Podlaska: Kandydaci PSL o sytuacji w ARiMR: To skandal!

  • 10.10.2019, 08:32
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kandydaci PSL o sytuacji w ARiMR: To skandal!
Sławomir Sosnowski i Przemysław Litwiniuk skrytykowali prace Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przyczynkiem do tego stały się taśmy, na których minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wprost mówi o opóźnieniach w wypłatach dla rolników.

- Grozi nam utrata środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Mamy 30 procent certyfikacji z PROW, to najniższy wskaźnik w Europie. Zakontraktowano tylko 50 proc. środków. To jest skandal, to jest nie do zaakceptowania, żeby w ten sposób traktować ludzi – mówił pod koniec ubiegłego tygodnia Sławomir Sosnowski, kandydat opozycji do Senatu.

Wraz z Przemysławem Litwiniukiem, startującym do Sejmu z trzeciego miejsca na liście PSL Koalicja Polska, są przekonani, że to co się dzieje w agencjach jest pokłosiem czystki personalnej jaka się tam dokonała, gdy PiS objęło władzę w kraju. – Jednym ruchem zwolniono 300 fachowców. Teraz największa agencja płatnicza w kraju nie daje rady, a minister Ardanowski na spotkaniu z dyrektorami oddziałów Regionalnych ARiMR mówi, że nie ma się co łudzić, że będą jakieś środki krajowe na rolnictwo – mówi Sosnowski.

Jak dodaje Przemysław Litwiniuk, PSL od dawna monitoruje sytuację w ARIMR – Od dawna mówimy, że jest zastój z płatnościami, ludzie składają wnioski nie mogą doczekać się wypłat. Dziś mamy mocno zagrożony PROW – analizuje Litwiniuk i postuluje: – Dlatego domagamy się przywrócenia wymogu konkursów na kierownicze stanowiska w agencjach rolniczych. Trzeba otworzyć te instytucje na ludzi kompetentnych. „Politrucy” nie muszą obsadzać całej kadry kierowniczej w instytucjach państwowych, kładąc je na łopatki i prowadząc do tego, że utracimy środki unijne na programy ważne dla wsi.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 10.10.2019, 21:11
Akurat tutaj to Sosnowski powtórzył to co minister rolnictwa powiedział.Czyli to prawda ,że w agencji jest bałagan

Pozostałe