Biała Podlaska: Dla zabawy strzelał w okna z wiatrówki

  • 14.10.2019, 17:25
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Dla zabawy strzelał w okna z wiatrówki KMP w Białej Podlaskiej
Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał 27-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna podejrzany jest o strzelanie z wiatrówki w okna budynku. 

W ubiegłym tygodniu do bialskiej jednostki zgłosił się administrator jednego z budynków na terenie miasta. Mężczyzna zawiadomił stróżów prawa o uszkodzeniu 5 okien, prawdopodobnie przez ostrzelanie ich z wiatrówki.  Do zdarzenia miało dojść na początku tego miesiąca. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na kwotę około 700 złotych.

27-latek został ujęty dzień po zgłoszeniu. - W chwili zatrzymania miał przy sobie dwie wiatrówki gazowe oraz opakowanie metalowych kulek. W rozmowie z policjantami przyznał, że w dzień zdarzenia postanowił wspólnie z bratem „postrzelać do siebie”. - relacjonuje podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. W pewnym momencie zaczął jednak strzelać też w okna budynku. 

27-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono od niego gotówkę w kwocie 1,5 tys. zł.Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe