Gmina Międzyrzec Podlaski: Wszyscy wspierają seniorów

  • 18.10.2019, 07:12
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wszyscy wspierają seniorów
Na najstarszych mieszkańców czeka bogata oferta zajęć w ramach klubów, które powstały w Rzeczycy i Zaściankach. Samorząd proponuje różnorodne formy wsparcia, mające na celu ich integrację i motywowanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W ramach funkcjonowania utworzonych w 2018 r. Klubów Senior + w Rzeczycy i Zaściankach od początku października seniorzy mogą korzystać z trzech cyklów zajęć. W każdej z lokalizacji odbędzie się po 10 godzin zajęć: warsztatów plecionkarskich z papierowej wikliny, warsztatów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i warsztatów taneczno-ruchowych. Nabędą ponadto ważne kompetencje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabraknie także czasu na rozwój zdolności manualnych, każdy będzie mógł zapoznać się także z tradycyjnym rękodziełem, jakim jest plecionkarstwo.

Zadania takie prócz samorządu realizuje też gminne stowarzyszenia w ramach dotacji przyznanych organizacjom pozarządowym. We wrześniu, 30-osobowa grupa z Rzeczycy w ramach zadania „Seniorzy Bliżej Kultury 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Moja Gmina udała się na wyjazd integracyjny do Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie m.in. zwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne, prezentujące bogactwo fauny i flory Puszczy Białowieskiej, a także zobaczyli rezerwat. W ramach wycieczki odwiedzili również sanktuarium w Grabarce.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe