POZA PRAWEM: Wzięli udział w milionowych wyłudzeniach

  • 29.10.2019, 18:50
  • Marcin Kozarski
POZA PRAWEM: Wzięli udział w milionowych wyłudzeniach pixabay.com
Dobiega końca bialski wątek w głośnej sprawie wyprowadzania pieniędzy ze SKOK Wołomin. Tylko przeciwko Jarosławowi K. śledztwo wciąż pozostaje w toku, do jego zakończenia, koniecznym jest bowiem uzyskanie opinii biegłych psychiatrów. Nierozstrzygnięty pozostaje również proces Zbigniewa F., gdyż od wyroku w tej sprawie odwołał się oskarżyciel posiłkowy. Reszta usłyszała już prawomocne wyroki.

Jedno z kilku głównych śledztw związanych z działalnością SKOK Wołomin zlecono Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Właśnie tam zarzuty przedkładania nierzetelnych dokumentów oraz oświadczeń dotyczących swej sytuacji majątkowej usłyszało czterech mieszkańców Białej Podlaskiej. Ułatwili oni w ten sposób innym osobom wyłudzenia w łącznej kwocie blisko 3 milionów złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani w sierpniu ubiegłego roku. Okazali się nimi: Waldemar J., Jarosław J., Zbigniew F. i Dariusz M. Podejrzani nie byli powiązani z kierownictwem SKOK Wołomin, ani z przedstawicielami jego oddziałów terenowych, a w całym procederze pełnili rolę tak zwanych "słupów". W przeszłości mieli już jednak konflikty z prawem, dwóch z nich także za przestępstwa przeciwko mieniu.

Procesy oskarżonych w pierwszej instancji prowadził Sąd Okręgowy Warszawa-Praga. Wszyscy posługiwali się dokumentami, dotyczącymi fikcyjnego zatrudnienia na umowie o pracę w tej samej firmie na stanowiskach przedstawicieli handlowych. Kredyty były zabezpieczone hipotecznie na działkach należących do jednej i tej samej osoby, której przelano pieniądze. Wiosną rok pozbawienia wolności za udział w wyłudzeniu 970 tys. zł usłyszał Dariusz M. - Orzeczenie jest już prawomocne – informuje Joanna Adamowicz z warszawskiego sądu. Skazany jako handlowiec miał rzekomo zarabiać miesięcznie ponad 32 tys. zł. Zabezpieczeniem kredytu była hipoteka ustanowiona na nieruchomości gruntowej, położonej na terenie gminy Latowicz, sąsiadującej ze znanej z serialu Ranczo miejscowością Jeruzal.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 października

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe