Międzyrzec Podlaski: Twórczość artystyczna bez barier

  • 07.11.2019, 23:57
  • Anna Ostapiuk
Międzyrzec Podlaski: Twórczość artystyczna bez barier
Od jedenastu lat zaprzyjaźnione ze sobą ośrodki szkolno-wychowawcze obchodzą uroczyście dzień, w którym ich wychowankowie mogą zaprezentować na scenie talenty artystyczne.

Współorganizatorami XI Międzyszkolnego Przeglądu Twórczości Artystycznej osób niepełnosprawnych „Spotkajmy się”, byli przedstawiciele międzyrzeckiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Zrozumieć ich świat”. Przeglądowi, który łączy kilka lubelskich powiatów z województwem mazowieckim, patronował burmistrz Zbigniew Kot. Wydarzenie każdego roku ma na celu prezentację różnych form twórczości artystycznej uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W imprezie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej oraz wychowankowie SOSW z Zalutynia, Włodawy, Firleja, Łosic, Radzynia Podlaskiego i Międzyrzeca. Uczniowie prezentowali się indywidualnie lub grupowo w kategoriach taniec (ludowy i nowoczesny) i śpiew. Imprezę uświetnił występ wokalistki Eweliny Matejko, która kształci swoje zdolności wokalne w miejscowym Centrum Praktyk Artystycznych Art Ovo. Wszyscy artyści otrzymali nagrodę z rąk naczelnika miejskiego wydziału edukacji i kultury, Andrzeja Mironiuka oraz wicedyrektor SOSW Kingi Rosińskiej. Wydarzenie odbyło się 29 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe