Czy tani fotel fryzjerski spełni swoje zadanie?

  • 15.11.2019, 14:16
  • Artykuł partnera
Czy tani fotel fryzjerski spełni swoje zadanie?
Fotele fryzjerskie z najwyższej półki to skomplikowane narzędzia, które fryzjerowi potężnie ułatwiają wykonywanie pracy, a klientowi pomagają się rozluźnić. Niższa półka cenowa nie da tak dużych możliwości, ale nawet w przypadku najtańszych foteli fryzjerskich należy oczekiwać pewnych praktycznych cech użytkowych.

Fotel musi być stabilny i bezpieczny dla klienta

Stabilność to cecha, z której nie można zrezygnować bez względu na przedział cenowy. Fotel fryzjerski musi zapewniać stabilność bez względu na to, jak wysoki będzie klient czy jakiej będzie tuszy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że stabilność fotela nie zależy tylko od tego, jak szeroka będzie jego podstawa, choć to ze względu na prostą fizykę najważniejszy element. Istotne jest także, aby mechanizm pneumatyczny był sprawny i pozbawiony luzów. To stosunkowo niewielkie wymagania, zwykle doradza się jednak wybrać jak najlepsze fotele spośród modeli mieszczących się w budżecie, a więc w miarę możliwości te z usprawnionym i wzmocnionym mechanizmem unoszenia.

Trwałość i odporność to podstawa

Trwałość, przede wszystkim w tanich fotelach fryzjerskich jest niesłychanie ważna – wystarczy wyobrazić sobie, że będzie on zajęty bodaj „zaledwie” przez 6 godzin dziennie i 20 dni w miesiącu. To obciążenie, przy którym większość materiałów, szczególnie najtańszych obić tapicerskich, dość szybko zużyje się, przetrze, a przynajmniej zdecydowanie straci na estetyce, a wiążą się z tym zwykle również problemy z utrzymaniem fotela w czystości. W praktyce w tańszych fotelach stosuje się na przykład inną konstrukcję podłokietników niż w modelach z wyższej półki cenowej. Są one projektowane tak, aby były trwalsze i zniosły dłuższą eksploatację, nawet jeśli odbywa się to w pewnym stopniu kosztem komfortu. Zwykle bowiem fotele z niższej półki cenowej są nieco mniej ergonomiczne, podłokietniki mają twardsze, a oparcia niewyprofilowane. Jednak nawet takie fotele nie będą sprawiały, że wizyta w salonie fryzjerskim będzie niemiła dla klienta, jeśli tylko wybierze się fotel dobrego producenta i wykonany z możliwie najlepszych materiałów.

Wygoda dla Ciebie i klienta

Zgodnie z akapitem wyżej, czasem producent foteli musi szukać kompromisu między komfortem a trwałością i zwykle w tym pojedynku wygrywa trwałość. To jednak nie oznacza, że komfort nagle traci znaczenie. Do fotela nadal można dokupić pasujący podnóżek, klient, nawet zajmując fotel przez godzinę, nie poczuje się niewygodnie, ale, co jeszcze ważniejsze, nawet najtańszy fotel fryzjerski znanej marki nie ograniczy swobody ruchów fryzjerowi. Projekt nadal jest opracowywany w taki sposób, aby fryzjer miał swobodny dostęp do modelowanej właśnie fryzury. Nadal też producenci starają się nawet w najniższym przedziale cenowym używać jak najlepszych materiałów tapicerskich, gąbek i pianek, a sam kształt fotela dobrany jest tak, aby indywidualne różnice w budowie ciała nie przeszkadzały w zajęciu wygodnej pozycji. Nawet więc jeśli z pewnych dodatkowych udogodnień zrezygnuje się w imię większej trwałości i niższej ceny, to dobry fotel fryzjerski zawsze będzie zapewniał i fryzjerowi, i klientowi, dobry poziom komfortu.

 

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JAN
JAN 31.05.2020, 23:13
Uwielbiam takie artykuły. jakbym czytał "jaki taboret pod prysznic"? Stabilny, wygodny, bezpieczny, wygodny, coś jeszcze? Masakra.
Wiola
Wiola 27.01.2020, 18:41
Niestety najtańsze produkty wiążą się ze słabą jakością. Warto inwestować porządne produkty, byśmy mogli świadczyć wysokiej jakości usługi, np: https://www.sprzet-fryzjerski.…

Pozostałe