Biała Podlaska: Zachowałam kręgosłup moralny

  • 03.12.2019, 10:43
  • Piotr Pyrkosz
Biała Podlaska: Zachowałam kręgosłup moralny
Z Agnieszką Kulicką, dyrektor zlikwidowanego Zespołu Żłobków Miejskich w Białej Podlaskiej rozmawia Piotr Pyrkosz.

Co Pani sądzi o likwidacji Zespołu Żłobków Miejskich?

Jest to dla mnie decyzja niezrozumiała, podyktowania jedynie względami zemsty politycznej. Zemsty za brak poparcia dla prezydenta Litwiniuka w wyborach prezydenckich. Nie kryję rozczarowania i zniesmaczenia. Nie padło ani jedno stwierdzenie „dobro dzieci” ze strony radnych Koalicji Obywatelskiej a przecież tam zasiada wielu pedagogów nauczycieli, byłych dyrektorów. Kierował nimi niestety „reżim głosowania” a nie dobro najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Skąd taka niechęć Michała Litwiniuka do Pani osoby?

Swego czasu pracownice żłobka Skarbiec Skrzata zwróciły się do ówczesnego zastępcy prezydenta Michała Litwiniuka z prośbą o pomoc. Ich dyrektorka, Aneta Stanisławek, bardzo źle je traktowała. Wówczas Michał Litwiniuk stwierdził, że zna się z panią Stanisławek i chciałby pozostać z nią w relacjach koleżeńskich. Następnego dnia zdesperowana pracownica trafiła do prezydenta Stefaniuka, który po wysłuchaniu skargi podjął natychmiastowe działania, zwalniając panią Stanisławek w trybie dyscyplinarnym. Sprawa trafiła do sądu. Sąd drugiej instancji podtrzymał dyscyplinarne zwolnienie uznając, że postąpił słusznie. W związku z tą sytuacją zapamiętaną przez pracowników, zresztą do dnia dzisiejszego wielokrotnie przypominaną, pojawiło się ograniczone zaufanie do prezydenta Litwiniuka. 

Jak na likwidację ZŻM zareagowali rodzice Waszych podopiecznych?

Byli zbulwersowani wystosowali pismo do minister rodziny, pracy i polityki społecznej prosząc o pomoc w tej sprawie. Zabrali 196 podpisów na 216 dzieci uczęszczających do Zespołu Żłobków Miejskich w Białej Podlaskiej.

Czy kadra pracownicza zgadza się ze zmianami, które przegłosowano?

49 pracowników podpisało się w sprzeciwie aby nie likwidować Zespołu Żłobków. Na spotkaniu z prezydentem prosili aby tego nie czynił. Mówili,że dobrze im w zespole. Na zebraniu padło także dużo ciepłych słów na temat mój i mojej zastępcy Karoliny Lubaszewskiej. Podkreślano dobrą atmosferę pracy, oraz to, że jestem dobrym dyrektorem, który zawsze wysłucha i pochyli się nad pracownikiem. Dobre słowa na nasz temat odbijały się od prezydenta. Wręcz drażniły go, nie chciał tego słuchać.  A w naszych pokojach do dziś stoją podziękowania od pracowników: „Pragniemy serdecznie podziękować za pracę, tworzenie przyjaznej atmosfery, serdeczny uśmiech, pomocną dłoń oraz życzliwość, którą obdarowujemy wszystkich pracowników” .

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 grudnia 

Piotr Pyrkosz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bialczanin
Bialczanin 06.12.2019, 16:10
A. Stanislawek i Litwiniuk wykladali razem na PSW, wiec ta chwilowa kolezenskosc to nic nowego, tam rowniez reka reke myje..
Leon
Leon 06.12.2019, 11:39
Widzę że obydwie maja dużo za uszami czas na transparentny konkurs na stanowisko dyrektor!!!
Ona
Ona 06.12.2019, 17:39
Niestety to nie możliwe. Część osób już wie kto będzię. Konkurs to fikcja.
PiłaRyba
PiłaRyba 06.12.2019, 15:33
Pewnie już "Leonku" namaściłeś na te stanowiska swoich, więc na jakiego ... ten pic o konkursie?
mieszkanka
mieszkanka 05.12.2019, 15:59
Przecież tej Pani nie da się obronić. Czy nie ona chodzi do sądu , kłamie i preparuje na swoją poprzedniczkę obrzydliwe insynuacje w postaci zeznań swoich pracowników , którzy kłamią w sądzie patrząc dawnej dyrektorce w oczy , bo wiedzą że zostaną pozbawieni pracy przez obecną przyjaciółkę poprzedniego prezydenta , o czym świadczą robione zdjęcia wspólne podczas kampanii posła . Ta pani ma kręgosłup anty moralny i dlatego siedziała w godzinach pracy żłobka w czasie kampanii wyborczej samorządowej i wypisywała nie godne dyrektora i człowieka teksty na konkurencję i była bezkarną , gdyż to akceptował wujek Darek .
Bozia się gniewa
Bozia się gniewa 05.12.2019, 17:15
Mieszkanko trzeba było traktować pracowników po ludzku, może by się dalej pracowało? a nie wypisywało takie bzdury. Jak widać niczego się nie nauczyłaś i żadnej refleksji nie wyniosłaś z tej dla ciebie haniebnej historii. Jak marną być trzeba osobą by tak postępować z własnym życiem i jeszcze gnębić bliźnich. Co na to powiedziałaby twoja matka, czy tak cię wychowała?
moralny
moralny 06.12.2019, 01:13
Jak można być moralną osobą , gdy się nie znało poprzedniczki, a teraz w sądzie opowiada się bzdury, aby tylko jej stworzyć piekło i taka osoba opiekuje się dziećmi.Ludzie i to ma być zachowany kręgosłup . Ta osoba opowiada o sobie bzdury, jaka to ona moralna i ocenia poprzedniczkę mimo że sama stwierdziła w sądzie że nigdy jej nie znała , ale dużo ma do powiedzenia na jej temat . Czy to jest moralne ? nazywanie osobę którą się nie zna a określa się bandytko. To jest ta moralność i zachowanie kręgosłupa moralnego.Kobieto przeczytaj sobie co to jest moralność i zastanów się nad swoim postępowaniem . Życzę Ci więcej
mądrości i myślenia . Pokory , pokory i jeszcze raz pokory.
BP
BP 05.12.2019, 16:20
Boże... widzisz i nie grzmisz ?????
Więcej ty nie zajrzę!
Więcej ty nie zajrzę! 05.12.2019, 12:11
Nie zazdroszczę tej Pani współpracy z takimi ludźmi jak „elita” Urzędu Miasta. Po komentarzach widać jakich „znajomych” ma obecny prezydent i jakà kulturę osobistą reprezentują. Nawet mi Was nie żal. Radzę zastanowić się nad swoim zachowaniem które sięga poziomu 10 cio letnich dzieci ??
Mama
Mama 05.12.2019, 11:31
Myślę że pierwszy i ostatni raz Litwiniuk został wybrany na prezydenta,ale zanim zakończy prezydenturę to nas wykończy.
Obywatel
Obywatel 04.12.2019, 19:14
Jaki kręgosłup? Zapomniała pani dyrektor dodać jak namawiala rodziców do głosowania na Stefaniuka bo później może być różnie. To istna skolioza.
@Bialczanin
@Bialczanin 05.12.2019, 10:07
Potwierdzam, trzeba kręgosłup moralny mieć w pierwszej kolejności. Co za obłuda! Wstydzić się proszę Pani Kulicka takie bzdety ludziom opowiadać w gazetach ???
Prawda
Prawda 04.12.2019, 22:18
@obywatelu - ta pani nie tylko zachowała moralny kręgosłup, ale też zasługuje na złote serce, od tych rodziców, co dzieci oddają pod opiekę, jej pracownikom codziennie. I od mieszkańców naszego miasta, bo zostawia po sobie dwie jednostki żłobków, świetnie pracujących, doskonale za jej kadencji doposażonych. Mogła jeszcze wiele dobrego zdziałać. Niestety są ludzie i taborety, takie jak ty.
Ojciec
Ojciec 05.12.2019, 09:42
Kolejny klakier pani dyrektor
Kot
Kot 04.12.2019, 20:47
Oczywiście teraz POspolite ruszenie! Z jednej strony to i dobrze, ze nie bedzie tkwiła dalej w tym bagnie jakie zgotował UM!
Mama_01
Mama_01 04.12.2019, 07:50
Okropne jest to że ta farsa tak długo trwała i kosztowała miasto tyle pieniędzy. Pani Kulicka placze a i owszem ale za ogromnym wynagrodzeniem wypłacanym za tak marna pracę. Brawo Rada Miasta ???
Ja
Ja 04.12.2019, 22:43
Poczekamy, zobaczymy ile zarobią nowe panie dyrektorki od Litwiniuka!
Prawda
Prawda 04.12.2019, 23:07
Nie sądzę, to będzie wielka tajemnica, taka sama jak ile zysku według wyliczeń tęgiego umysłu włodarza miasta, przyniesie zlikwidowanie zespołu żłobków. Wiadomo każdy PeOwiec uważa, że jak w matematyce minus dodać minus, daje plus, to u nich strata plus strata da zysk. POtrupach do zwycięstwa...
Również mama
Również mama 04.12.2019, 22:22
Co za głupota przemawia przez ten komentarz brak jakiejkolwiek wiedzy
Tu_tejszy
Tu_tejszy 03.12.2019, 20:59
Gdyby pan Litwiniuk był prawdziwym mężczyzną, prezydentem, a przede wszystkim człowiekiem uczciwym, to na spotkanie z pracownikami ZŻM, na które się wprosił, bo nikt go nie wyglądał. Powinien przyjść i podziękować naszej pani Dyrektor i wszystkim pracownikom za dobrą pracę, ten trud jaki wkładają opiekunki na grupach. To im się należało, a nie kłamstwo na dzień dobry, że słyszał iż obawiamy się wszyscy utraty pracy, co było niewybrednym kłamstwem. Tak się nie robi, tak się nie traktuje ludzi. Nikt nas nie zapytał, czy my się zgadzamy na takie zmiany i czy nam było w zespole żle. Zespół to było najlepsze z możliwych rozwiązań, zobaczymy teraz, kiedy przyjdą wakacje, i czas urlopowy dla pracowników. Pewnie rodzice oddadzą swoje dzieci do magistratu, i tam prezydent zapewni im opiekę. Jako ludzie i wyborcy nie zapomnimy, kto stanął w obronie naszego zespołu i naszej pani dyrektor, a i hańby dwunasty poplecznikom nie darujemy. I pamiętaj pan, że oliwa zawsze sprawiedliwa...
Rodzic
Rodzic 04.12.2019, 07:16
I sprawiedliwości stało sie zadość, kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Zapomniala dodać czyją jest rodziną i to zdjecie w tle żałosne. A ciekawą rzeczą jest sam personel żlobka bez kręgosłupa niestety .
AntyFaniAS
AntyFaniAS 04.12.2019, 13:01
Rodzicu ???? Żałosny to jest Twój komentarz... czyżby włączyła się zazdrość? I komentuje to osoba która niegdyś urządziła sobie prywatę w żłobku? Niestety... nigdy nie dorośniesz do pięt pani Agnieszce! A krzywda jaka wyrządziłaś pracownikom wróci do Ciebie z podwojona siła!!! Lepiej podwiń ogon i siedź cicho bandytko!!!

Pozostałe