Biała Podlaska: Gdzie będzie wjazd do parku?!

  • 14.12.2019, 12:46
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Gdzie będzie wjazd do parku?!
Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który przez pół godziny szukał miejsca do zaparkowania wokół zespołu pałacowo-parkowym Radziwiłłów. Przyjechał do Białej Podlaskiej i chciał załatwić tam sprawę, lecz niestety większość czasu spędził na jeżdżeniu wokół kompleksu. – To skandal! Remont remontem, ale miasto powinno zapewnić kierowcom parking! – denerwuje się.

Remont samego amfiteatru został zakończony. Jak zapewniają urzędnicy, jego uroczyste otwarcie nastąpi wiosną 2020 roku. Obecnie w zespole pałacowo-parkowym trwają jeszcze prace związane z odbudową fortyfikacji ziemnych bastionu północnego i układu komunikacyjnego.

Problem w tym, że mieszkańcy miasta oraz przyjezdni nie wiedzą, jak się obecnie dostać na teren parku. – Przyjechałam do Białej do Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodziłam i szukałam wejścia, zanim mi się udało minęło sporo czasu. Nie znam dokładnie tej okolicy. Według mnie powinny być informacje, gdzie znajduje się wejście, gdzie jest parking – mówi nam jedna z mieszkanek powiatu. 

Z pytaniem zwróciliśmy się do miejskiego magistratu. Jego rzecznik, Gabriela Kuc-Stefaniuk przypomina, że wjazdu do parku dla pojazdów mechanicznych obecnie nie ma. Decyzję taką podjęto ze względu na bezpieczeństwo, gdyż jest to plac budowy. Piesi mogą wejść od strony przychodni, bramą koszarską i kładką. – Kierujący proszeni byli o parkowanie przy budynku przychodni, która znajduje się przy ul. Warszawskiej. Specjalnie dla matek z wózkami oraz osób niepełnosprawnych udostępniliśmy też przejście od ul. Zamkowej – tłumaczy. 

Rzeczniczka zapewnia, że od ul. Zamkowej, Warszawskiej i przychodni są tablice informacyjne. Jednocześnie zaznacza, że po remoncie, tak jak dotychczas będzie można zaparkować samochód przy bramie głównej – przy bibliotece dla dorosłych. – Dodatkowo na 2019 rok założono budowę parkingu przy parku i wejście przez kładkę i bramę koszarską w pobliżu amfiteatru. Zadanie będzie realizowane w przyszłym roku. Będą też wyznaczone miejsca parkingowe przy NFZ, w tym dla osób z niepełnosprawnością – dodaje. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bialczanka
bialczanka 17.12.2019, 18:24
To właśnie tak działa nasz Urząd Miasta zero informacji i udawać że jest wszystko w porządku
Ccc
Ccc 15.12.2019, 00:28
Problem będzie wtedy gdy np. przy wjeździe przydarzy się stłuczka lub wypadek... Brak drugiego wjazdu/wyjazdu do/z parku będzie katastrofą.
Anna
Anna 14.12.2019, 15:19
Tu nie chodzi o sam parking a o brak oznaczeń. Nie ma żadnej tablicy informacyjnej ani gdzie znajduje się NFZ, Multicentrum czy biblioteka oraz WC. Trudno tam coś znaleźć nie tylko przyjezdnym ale również bialczanom
M1
M1 14.12.2019, 15:06
Wydać miliony żeby teraz zrobić z granitu parking jak pod biedronką ? Przecież za parkiem od zachodniej strony będzie duży parking w związku z tym zjazd do parku powinien być zabroniony. Można zaparkować dalej poszukać miejsca i ruszyć de i się przejść kawałek

Pozostałe