Powiat bialski: Chcieli wyłudzić odszkodowanie

  • 14.12.2019, 13:21
  • (el)
Powiat bialski: Chcieli wyłudzić odszkodowanie
Trzech mieszkańców powiatu w wieku 20-29 lat jest podejrzewanych o oszustwo ubezpieczeniowe. Uszkodzenie samochodu w fikcyjnej stłuczce miało służyć do wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego. Wypłatę pieniędzy udaremnili policjanci.

Próbę oszustwa wykryli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KMP. Funkcjonariusze ustalili, że 20-letni mieszkaniec bialskiej gminy zawiadomił ubezpieczyciela o kolizji spowodowanej przez innych pojazd. Drugim autem kierował 24-latek z Białej Podlaskiej.

Do zdarzenia doszło w połowie września tego roku w Sitniku. - Szkodę należącego do 20-latka samochodu marki Audi oszacowano na ponad 15 tys. zł. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało jednak, że zdarzenie zostało przez obydwu mężczyzn szczegółowo zaplanowane - relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa bialskiej komendy. 

Policjanci potwierdzili w nim również udział 29-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który miał oczekiwać z lawetą, by jak najszybciej usunąć z drogi uszkodzone auta. Ostatecznie, do wypłaty nienależnego odszkodowania nie doszło dzięki współpracy policjantów i pracowników towarzystwa ubezpieczeniowego, do którego zgłoszona została szkoda. 

Wszyscy trzej podejrzewani o udział w zdarzeniu zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za oszustwo ubezpieczeniowe grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(el)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ubezpieczony
Ubezpieczony 16.12.2019, 10:30
Lepiej napiszcie jak ubezpieczyciele każdego dnia oszukują ubezpieczonych zanizajac odszkodowania.

Pozostałe