Radzyń Podlaski: Szykuje się oświatowy armagedon

  • 17.12.2019, 15:35
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Szykuje się oświatowy armagedon
Władze gminy szykują się do rewolucji oświatowej. W planach jest likwidacja szkoły podstawowej w Grabowcu i ograniczenie nauczania w szkołach w Żakowoli i Olszewnicy do klas 1-3. Wójt Anna Mróz robi objazd po wsiach i na zebraniach z rodzicami wyłuszcza argumenty przemawiające za takim pomysłem. Te jednak odbijają się głuchym echem od lawiny racji, jakie na kontrze wysuwają rodzice. Spotkaniom towarzyszą więc emocje, a czasem i przepychanki.

Miesiąc temu pisaliśmy o planach gminy związanych ze szkołą w Grabowcu. W szkole jest nieco ponad 20 uczniów. Gmina wyliczyła, że kwota przeznaczona z samorządowego budżetu na jednego ucznia znacznie przekracza tu średnią, jaką wydaje się na roczną edukację jednego dziecka w kąkolewnickiej oświacie i chce szkołę zlikwidować. Ostatnio okazało się, że przymiarki do reorganizacji samorządowych szkół na Grabowcu się nie skończą. W planach jest ograniczenie nauczania do klas 1-3 w pełnowymiarowych obecnie szkołach w Żakowoli i Olszewnicy. Pod koniec listopada, podczas sesji rady gminy radny Piotr Jezierski pytał wójt Annę Mróz o jej komentarz do plotek dotyczących ograniczenia nauczania w szkołach w Olszewnicy i Żakowoli. – Powstają dyskusje wśród mieszkańców, trzeba by rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii – argumentował. Wójcina zapewniła, że na grudniowych komisjach radni będą mieli okazję przedyskutować temat i podjąć decyzję w sprawie szkół. – Ja jestem tylko organem wykonawczym, to rada podejmie decyzję w sprawie szkół – mówiła Anna Mróz.

Rozmowy na temat wspomnianych przez radnego szkól zaczęły się jednak wcześniej, bo na początku grudnia w miejscowościach, w których znajdują się wspomniane przez radnego szkoły oraz w Grabowcu, odbyły się spotkania przede wszystkim z rodzicami i nauczycielami. – Pani wójt przyjechała z armią swoich radnych i pracownikami z gminy. Przedstawiali nam tu jakieś wyliczenia, składano nadmierne wydatki na rozrośniętą kadrę nauczycielską, a ja pytam, kto tych nauczycieli zatrudniał? Nasza dyrektorka jest tu od roku, rodzice nauczycieli nie zatrudniają, to skąd się ich nabrało. Dla porównania mamy jedną woźną, która jest i konserwatorem i porządkuje teren wokół szkoły. Czy na pewno opłaci się gminie zamykać placówkę na miejscu i płacić za dowóz dzieci? – zastanawia się jeden z rodziców z Grabowca. Na spotkaniu z władzami gminy był, mówi że atmosfera była gorąca. – Doszło nawet do rękoczynów już po zebraniu. Emocji nie brakuje, wszyscy są zdenerwowani, bo wmawia się im głupoty i zasłania oszczędnościami. To niech gmina oszczędza na innych wioskach, nie na Grabowcu – mówi rodzic. Twierdzi, że słychać już głosy, że jeśli wójt i radni postawią na swoim i zamkną szkołę, to rodzice nie oddadzą dzieci do szkoły w Kąkolewnicy, gdzie miałyby chodzić, ale do szkół w gminie Międzyrzec Podlaski. – Dla nas z Grabowca to żadna nowość, wielu z nas pracuje w Międzyrzecu, tam jest nasza parafia i tam korzystamy ze szpitala. Już teraz są tacy, co dowożą dzieci do szkoły w Rzeczycy – mówi rodzic.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (280)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś
Ktoś 12.01.2020, 08:51
Piątkowa awaria FB pokazała kto jest administratorem strony Orzeł Kąkolewnica. I szata opadła Panie. Z czasem ludziom przedstawi się dwulicowe działania.
https://www.google.com/url?sa=…
Zatroskany rodzic ?
Zatroskany rodzic ? 11.01.2020, 16:38
I cisza przef burzą Pani inspektor milczy Pani wójt też szykują się dlaczego nikt nie mowi o szkole w Turowie też jest malo dzieci kuchni nie ma jest katering i jest ok czy tam sie oplaca czy gmina nie dokłada do niej.Ale naszej gminie przeszkadza szkola gdzie nauczyciele sie nie kłócą gdzie Dyrektor jest super gdzie wszyscy robia razem nie ma zatargów miedzy gronem nauczycieli nie ma prawa byc tala szkola trzeba ją zniszczyć trzeba rodziców straszyć telefonami grozić.Wszyscy czekamy co dalej ale nie podamy sie bez walki będzie głośno o naszych szkolach gminie naj lepiej zburzyć dzieciom swiat klasy azyl poczucie bezpieczeństwa wywrocic do góry nogami chca po kilku szkołach dzieci umiescic i jak to dziecko ma się odnaleźć nie to się nie liczy.Ciekawe co z kolezankami Pani inspektor vzy już ma nowe miejsce pracy dla nich czy po trupach do celu reszta sie nie liczy.
Kt
Kt 04.01.2020, 09:32
Ha ha
Demaskator
Demaskator 31.12.2019, 22:12
"Uczeń" ma tyle wspólnego z prawdą, co "Mieszkaniec". Kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać wierząc, że jest się anonimowym. Szkoda gadać.
8 klas... a Świstak siedział i zawijał w sreberka...
Jeden wieli smród - paszkwil na zamówienie - podobnie jak Mieszkaniec.
Może warto zrobić referendum?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.01.2020, 11:28
Rób to referendum będzie to ostatnie co zrobisz ?. Prawda boli to wiem ale że aż tak ???. Po laikach jakoś elektoratu nie widać ?. Uważacie że 50 tyś zł na ucznia przy dotacji 9 tyś to jest odpowiednie zarządzanie gminą ??. Te Wasze fakultety po 5 ??? widać !!; Oj widać ????
uczeń
uczeń 24.12.2019, 14:44
Witam. Czytam te komentarze i oczom nie wierzę - wypowiem się jako były absolwent szkoły w Żakowoli minęło już trochę czasu ale uważam że program który był prowadzony w tej szkole " byle jak, aby lekcja minęła i uczniowie nie zadawali dużo pytań" . Jak poszedłem to szkoły średniej to dopiero zaczęła się jazda, braki w programie z podstawówki głównie matematyka, angielski,fizyka, chemia czyli przedmioty ścisłe a rzekomo byłem dobrym uczniem 4-5 (świadectwo z paskiem), a powinno być tak,że było nas w klasie dosłownie garstka to jest jak nauczanie indywidualne- teraz chodzę na angielski na dodatkowe zajęcia i jest nas w grupie 7 osób i jakoś nauczyciel jest w stanie wytłumaczyć wszystkim- czyli jednak można??? Nie jestem i nie byłem osoba skrytą a jednak miałem problemy z integrowaniem się w grupie większej i szkole gdzie trzeba walczyć o swoje. Drodzy rodzice apeluje nie walczcie o te szkoły bo robicie krzywdę własnym dzieciom..., wiem to już bo sam to przeszedłem. Przy takiej klasie to uczniowie powinni być przygotowywani dom różnych olimpiad, konkursów- nie pamiętam aby ktoś z naszej szkoły zajmował jakieś szczególne miejsca w konkursach, olimpiadach przez całe 8 klas które spędziłem w tej szkole. Natomiast Kąkolewnica tak i owszem, mieli dodatkowe zajęcia przygotowujące a u nas co nadgodziny na świetlicy gdzie nawet lekcji nie można było odrabiać bo nauczyciele nie pozwolili. Ja osobiście miałem żal do rodziców,że dali mnie do tej szkoły , twierdzili że kłopot z dojazdami ale to g..... prawda- autobus przywoził i zawoził dzieci tak było kilka lat temu i tak jest teraz. Apeluję drodzy rodzice naprawdę zastanówcie się o co walczycie i o dobro dziecka i wygodę cokolwiek to dla was znaczy.
uczeń 2
uczeń 2 24.12.2019, 15:43
Kochany uczniu bo i tak nie jestes ani nie byłeś nim tej szkoły bo jak mogłeś kończyć osiem 8 klas jak piszesz jak nasza szkoła już nie jest 8 klasowa tyle lat od 1999 jak zaczęło się gimnazjum i nikt nas nie dowoził jak chodziłem do 8 klasy jestem ostatnim rocznikiem a jak byłeś to widocznie słabym jak korepetycje musiałeś brać nie ładnie tak mamusiu za synka pisać. Czas siąść do stołu wigilijnego i podzielić się opłatkiem.
Uczeń
Uczeń 27.12.2019, 18:52
Za słowa to można łapać....., ale ja nie dam wciągać się w waszą grę polityczną przynajmniej taki mi się wydaje,że to o to chodzi. Napisałem szczerze jak to było i jakie były moje odczucia i są po skończeniu tej szkoły.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.12.2019, 23:46
No cóż skoro tak piszę to widocznie tak jest i było raczej nie kłamie bo ma do Was żal i ma rację. Ktoś tu wcześniej pisał o spadku wyników z egzaminów o 3 szczeble jak się nie mylę więc ? po co czepiać się frazesów że 1999 zamknęli podstawówki co było dobre to zamknęli. Przez 20 lat udawaliscie że uczucie tresujac pod testy zresztą te same tylko kolejność pytań inna i zresztą coraz łatwiejsze. Wystarczyło zrobić jeden inny test no i pedagogi nie podołali ??. Lepiej zamknąć i nie krzywdzić dzieci wiecej.
uczeń 2
uczeń 2 25.12.2019, 08:34
A na psterke to nie lepiej było pójść niż tutaj się wysilać Teraz to takie bzdury piszesz kochany że świadczy o tym że z nauką było byle jak pewnie kończyłes w tej dużej szkole w kakokewnica i masz żal teraz do nauczycieli że byłes NN w klasie na 30 uczniów i co korepetycje nie pomogły a taki mądry komu doradzać w tych swoich wypowiedziach jesteś śmieszny jest to krzyk rozpaczy z twojej strony ja wiem swoje kończyłem ta szkole i chce żeby dzieci też skończyły moje całe szczęście że tacy jak ty maja nie za wiele do powiedzenia i nie obrażaj takich jak ja którzy pracują w zakładach ja szanuje swój zawód i ty szanuj i przestań już szczuc tutaj jadem święta są. Wesołych świąt życzę.
Uczeń
Uczeń 27.12.2019, 18:57
Pasterka o 15 godzinie....szok, iekawe którą Ty szkołę kończyłeś-pewnie również w Żakowoli????? Nikogo nie szczuję ani nie miałem takiego zamiaru, natomiast swoją opinie napisałem tak jak jak to odczuwam.
ha ha
ha ha 28.12.2019, 09:25
tak jak ci płacą tak piszesz
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.12.2019, 09:54
?? no klasyczny pedagog z gminy jak mówią prawdę to szczują ? naprawdę tak trudno zrozumieć że Wasze argumenty są nic nie warte !! Korepetycji to czasem ja dziełami waszym uczniom ? i poraża mnie poziom edukacji dziś jak i wasze podejście do pracy !! Mam na to dowody. Jeśli chodzi o wykształcenie to tam gdzie ja chodziłem to by Ci na sekretariacie papierów nie przyjęli za moich czasów ?? o egzaminie kwalifikacyjnym nie wspominając ?
JanuszNosacz
JanuszNosacz 28.12.2019, 18:09
Ty i korepetycje, człowieku już tu pokazałeś swój poziom inteligencji, wystarczy poczytać kilka postów ?? Święta minęły a Ty dalej siedzisz przed tym monitorem pisząc te wypociny?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.12.2019, 21:46
Czekałem na ciebie czy wrócisz ???
JanuszNosacz
JanuszNosacz 30.12.2019, 12:50
?????
Grzegorz
Grzegorz 24.12.2019, 08:27
Czas najwyższy nagrywać te spotkania wiejskie i puszczać w Internet.
Grzegorz
Grzegorz 24.12.2019, 05:39
Czas zrobić spotkanie w Kąkolewnicy bo zamykanie szkół w Żakowoli i Grabowcu dotyczy także nas. Zamknięcie szkół będzie wiązało się z przepełnionymi klasami po 28 osób w klasie być może zrobienie dwóch zmian i dzieci będą chodzić na popołudniowe godziny a to przełoży się na spadek jakości nauczania. Teraz się o tym nie mówi bo wszyscy się skupiają na zamykaniu szkół a sprawa ta odbije się na naszych dzieciach w szkole w Kąkolewnicy. Bardzo proszę o większe zainteresowanie rodziców z Kąkolewnicy. Czas się obudzić najbliższą sesja Rady Gminy 30 grudnia. Serdecznie zapraszam wszystkich którym los naszych szkół i dzieci jest ważny.
.
. 24.12.2019, 11:05
Spokojnie, dzieci z Grabowca nie wyslemy do Waszej szkoly. Z tego co slyszalam, rodzice dzieci z Zakowoli rowniez sa niechetni posylac dzieci do Kakolewnicy czy Turowa.
K
K 24.12.2019, 10:23
Dojdą jeszcze dzieci z Lipniak które chodzą do Olszewnicy
Gość
Gość 28.12.2019, 18:04
Dzieci z Lipniak mogą chodzić do Olszewnicy nadal, tak łatwo zamknięcie tych szkół nie przejdzie.
OTWÓRZ SERCE
OTWÓRZ SERCE 24.12.2019, 07:58
W Kąkolewnicy uczyło się ponad 400 uczniów w czasie gdy jeszcze nie było części z halą. Jedna "zmiana" w zupełności wystarczyła. Absolwenci dawali sobie radę w liceach, technikach, więc nie siej zamętu. Ktoś mógłby powiedzieć: inne czasy, inne dzieci, inni nauczyciele. Guzik prawda!!!
Wszystko zaczyna się w domu!!! ZASTANÓW SIĘ JEDEN (-NA) Z DRUGIM !!!!
Gość
Gość 28.12.2019, 18:02
Piszesz o tych czasach co dzieci uczyli się na korytarzu?? super pomysł.
W pierw proszę przygotować szkoły na przyjęcie dodatkowych uczniów potem możemy rozmawiać o przenoszeniu naszych dzieci.
Budowlaniec
Budowlaniec 30.12.2019, 00:11
Przecież szkoła w Kąkolewnicy świeżo po remoncie, nie ma się czego bać!!! Chyba że ten remont to pic na wodę, jak zdjęcia celebrytek w gazetach. Niby ładnie pięknie, a rusz tylko "tapetę" to lepiej nie mówić.
Danka
Danka 21.12.2019, 17:39
Pomijając temat zasadności zamykania szkół proszę mi wyjaśnić jak to się ma do obietnic Wojciny. Mówiła że szkół nie będzie zamykać. Świadczy to o wiarygodności Wójciny. Nieładnie, kłamstwa na każdym kroku, co za fałszywy człowiek
Grażyna
Grażyna 23.12.2019, 19:38
Pani Wójt ma ogromną wiedzę i doświadczenie, tak pisała w ulotkach wyborczych. Jakoś tego nie widać. Zero wiedzy na temat oświaty inwestycji i ogólnego funkcjonowania gminy. Wiedza na temat rolnictwa, i to nie pełna, to troszeczkę za mało żeby zarządzać gminą i decydować o rozwoju gminy. Wstyd pani wójt, miało być tak super a nic z tego nie wychodzi
Mirek
Mirek 22.12.2019, 22:27
Program wyborczy Pani Wójt:
,,Oświata:
- Przeprowadzę debatę publiczną dotyczącą stanu gminnej oświaty, opracuję jej naprawę oraz strategię dalszego rozwoju
-............"
To właśnie ma miejsce.
anna
anna 23.12.2019, 18:07
Przecież w Żakowoli sami się wprosiliście na zebranie rodziców i to nazywasz debatą
W
W 23.12.2019, 17:38
To żenada nie debata
Miejscowy
Miejscowy 23.12.2019, 17:45
W Olszewnicy na tej niby debacie Pani inspektor była nie obecna pewni bała się usłyszeć co jej mieszkańcy o niej myśla
Miejscowa
Miejscowa 23.12.2019, 19:32
W Zakowoli mówiła że chce robić reformę oświaty zamykać Zakowole, Olszewnice, Grabowiec a podpisała się za nie zamknięciem Olszewnicy i do nas nie przyszła. Główny reformator oświaty??? A co to za ekonom??? Czyżby po nauczaniu początkowym??? I to miała być debata która wójt rozpoczęła???
Sąsiadka.
Sąsiadka. 23.12.2019, 16:26
Sasiad co ty pleciesz jaka debata, byłes w szkole to widziałeś, bałeś sie zabrac głosu bo nie miałes żadnych argumentów i ty chcesz nam szkołę zamknąc w swojej wsi. Do końca żyhcia ci mieszkańcy nie zapomną. Dzieci twoje chodza. Co tu w naszej szkole naprawiać. W swojej niech naprawi. Pomóz jej. Od naszej szkoły łapy precz.
Mirek
Mirek 23.12.2019, 20:42
Do Sąsiadki. Zawsze to jakiś poczatek, lepszy czy gorszy. Na pewno trzeba mieć odwagę na podjęcie tematu. Jeżeli to komentarz mojej sasiadki, to zapraszam na rozmowę. Moja sąsiadka lub sąsiad, albo osoba, która na mnie głosowała przyszłaby i porozmawiała ze mną. Poznałaby wtedy za jaką formą reformy oświaty jestem. Poza tym, to Komisja Oświaty przedyskutuje projekt uchwały i zaopiniuje go, może zmieni, a potem Rada Gminy podejmie uchwałę intencyjną. Po to jest dyskusja. Będą spotkania wiejskie i ten temat bedzie poruszany. Może wtedy bedzie miejsce na debatę, a nie na przekrzykiwanie się zza placów innych. Myślę i mam nadzieję, że organ prowadzący będzie lepiej przygotowany.
Sąsiadka
Sąsiadka 23.12.2019, 23:04
A jaki to początek. Ja bym się wstydziła występować przeciwko wsi, która ciebie wybrała. Ja głosowałam na człowieka, a nie na urzędnika. Żałuję tego teraz. Szkoła nasza była rodzice chodzili my dzieci nasze tez maja chodzić i już. Jest to wspaniała szkoła. Czy wy tego nie widzicie. Jaka debata, o czym tu debatować? No może o Grabowcu bo mało dzieci, ale u nas to sąsiad powinienes sam walczyć zeby nie reorganizowali jej po to myśmy wybrali ciebie. Organ to juz pokazał klasę starczy nam. zamkniecie szkołę, żeby zrobić na południowej bardzo dobrą szkołę? Szkoda tutaj mojej dyskusji, Spać nie mogę po nocach przez tą szkołę. Mam nadzieję, że swięta oświeca co niektórych i dadzą sobie spokój z taką reformą. Miłych i wesołych świat wszystkim życzę.
Mirek
Mirek 23.12.2019, 23:36
Szczęśliwych i radosnych świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim, a w szczegółowości mojej sąsiadce ?. Ponawiam zaproszenie do rozmowy, ale po Świętach.
Teresa
Teresa 23.12.2019, 21:34
Niestety ale pani wójt nie potrafi rozmawiać jeśli ktoś ma inne zdanie. Wszyscy z innym zdaniem wg pani wójt powinni być wyeliminowani dlatego nikt nie rozmawia. Nie ma z kim rozmawiać niestety. Jak zwykle powyżej komentarz w stylu pani wójt, że to komisja albo rada gminy zadecydują. W takim razie po co tyle obietnic wyborczych jeśli i tak o wszystkim decyduje rada a wójt jest TYLKO organem wykonawczym
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.12.2019, 09:08
O panie u nich rozwój oświaty wiąże się jedynie z zatrudnieniem córki i syna w szkole ???. Dobro dzieci jest na końcu lub go nie mam! No co Pedagodzy nie skasaliscie intrygi ?? fakultetów za mało a po 5 macie ????. Czekam na hejt ???? . Brawo Pani Wójt wystarczy jeden fakultet a konkretny ??!!!
Rychu
Rychu 21.12.2019, 09:11
Gazeta po Świętach bedzie miała gotowy temat na całe wydanie Styczniowe jak poczyta te wszystkie treści.
Mikołaju uważaj bo każdy kij ma dwa końce, twój też, a do Ciebie można szybciej dotrzeć niż Ci się wydaje.

Wesołych Swiat wszystkim Życzę i mam nadzieję że ta Swiateczna Atmosfera poprawi nasze nastawienia obudzi niektórych i zaczną myśleć potem dzialać, i obyśmy znaleźli takie rozwiazania żeby wszystkie Gminy nam zazdrosciły tak Wam i sobie Życzy rolnik Rychu?
Św.Mikolaj
Św.Mikolaj 21.12.2019, 10:03
Wesołych Świąt Rysiu?
Zwolennik Pani
Zwolennik Pani 20.12.2019, 23:17
Szanowni Państwo a ja proponuje dzieci ze szkoły w Grabowcu przenieść do Urzędu Gminy. W tej chwili w Gminie jest więcej codziennie dzieci pracowników na górze niż w szkole. Gmina jak przedszkole. Zaraz dzieci zaczną wydawać dokumenty. Czy szanowni pracownicy to jest normalne. Pani wójt proszę zrobić z tym porządek. Czy Pani tego nie widzi. Będąc u Pani w gabinecie miałem ten temat poruszyć. Dziękuję z góry. Mam nadzieje ze przeczyta Pani ten wpis. Z poważaniem Pani wyborca.
AA
AA 21.12.2019, 12:52
Potwierdzam, z tymi dziećmi to przesada. Mozna zrozumieć raz czy dwa razy, różne są sytuacje ale to ma miejsce prawie codziennie. Mało tego, dzieci siedzą nawet przy komputerach, może szkolą swoich rodziców jak się księguje, to jest więcej jak prywatny folwark. Pani Wójt to nie przeszkadza?
Mirek
Mirek 20.12.2019, 19:51
,,treść tego audytu jest jednoznaczna duże szkoły duże koszty" Z tego wynika, że Pan lewy1 już zapoznał się z treścią audytu skoro wyciągnął takie wnioski. Jednak mam wątpliwości, czy czytaliśmy ten sam audyt. Zapraszam do Urzędu Gminy w Kąkolewnicy.
lewy1
lewy1 20.12.2019, 19:21
Dawaj ten audyt i nie dygaj ,treść tego audytu jest jednoznaczna duże szkoły duże koszty, opracować program naprawczy i przypominam rządzicie przeszło rok czas się czymś pochwalić a nie tylko marudzić
i narzekać na poprzednika STARTUJĄC W WYBORACH BYLIŚCIE NIEŚWIADOMI TEGO JAKA JEST SYTUACJA W GMINIE BO Z TREŚCI KAMPANII WYBORCZEJ WYNIKA ŻE I WÓJCINA I RADNI WIEDZIELI JAKA JEST SYTUACJA W GMINIE OKAZAŁO SIĘ ŻE SYTUACJA PRZERASTA WASZE MOŻLIWOŚCI , DO ZAMYKANIA SZKOŁY NIE TRZEBA MAGISTRA.GŁOSOWAŁEM NA PANIĄ I PRZYZNAM PANI BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ
Św.Mikołaj
Św.Mikołaj 20.12.2019, 19:03
Najśmieszniejsze jest to że wszyscy tu piszący nie są wcale anonimowi!Wystarczy pewna aplikacja która łączy konto z fb?
RUDOLF
RUDOLF 20.12.2019, 21:10
Św.Mikołaj nie strasz bo się zes... IP też da się zmienić
***
*** 21.12.2019, 10:09
A gdzie jest napisane że straszy......
Św.Mikołaj
Św.Mikołaj 20.12.2019, 22:20
Ho ho ho......???piszcie dalej......
wolny
wolny 21.12.2019, 08:31
a co będziecie nas karać za wolność słowa chyba wam czasy się pomyliły
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.12.2019, 21:32
Wielkie mi halo ja , Mirek, Lewy, Wróbel pod 7 postaciami np nosacz rodzic itp. no i ze dwóch pedagogów co na skrzypcach grają jak to jedna Pani powiedział " siedzi wróbel i Nicki mienia że niby zaintresowanie jest ??? jak przy wyborach ??? a zresztą dawaj posmiejemy się zobaczymy kto ma rację ???
lewy1
lewy1 21.12.2019, 08:58
Twoich komentarzy jest przeszło 60 więc kto nakręca ten temat tak trudno zrozumieć mieszkańca co ma inne zdanie niż Wójcina myślałem że jesteś bystrzejszy........
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.12.2019, 13:06
Wyzywanie od Głupich bystrzejszych itp kojarzy się tylko z jedną osobą ? idzi do guru naprzeciwko szkoły niech Cię trochę bardziej podszkoli ???. Tak trochę chyba mam rację o dzieciach w tej dyskusji było nie wiele ??. Pora powiedzieć prawdę walczycie o swoje etaty i obrywy a nie o dzieci ???. Wesołych świąt dla wszyskich i miłego odbioru świadectw pracy myślę że ok 30 sierpnia 2020. Pozdrawiam wszystkich rodziców serdecznie !!!
Zatroskany rodzic
Zatroskany rodzic 20.12.2019, 14:28
Witam. Po raz kolejny Pani Wójcina zignorowała zaproszenie jakie wysłały Jej nasze dzieci (z Olszewnicy) wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami na szkolną wigilię. Ale to nic w przyszłym roku to już napewno zaszczyci Nas swoją obecnością. W imieniu Wszystkich składamy Pani oraz wszystkim czytelnikom wielu Łask Bożych, zdrowia i szczęścia. W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją na cały przyszły Rok. ??
.
. 20.12.2019, 15:54
Pani Wojcina ma wazniejsze zadania do wykonania. Na przyklad losowanie zwyciezcow w konkursie. W naszej gminie to Wójcina ustala priorytety. Wazniejsze jest wyremontowanie calkiem przyzwoitej drogi kosztem zamykania szkół wiejskich. Podejzewam, ze Pani Wojt obawia sie konfrontacji z mieszkancami bez swojej obstawy, ktora mowi za nia.
Wesolych Świat wszystkim!
Konstanty
Konstanty 20.12.2019, 18:16
Właśnie tak, konkursy są ważniejsze od wszystkiego. Sekretarz w Brzozowicy losuje Wójt w Kąkolewnicy. Czy to takie ważne? Zdjęcia oczywiście muszą być w Internecie. Może jakąś informację z zebrań wiejskich ktoś napisze i wrzuci do Internetu. To jest ważne dla gminy. Strona gminy zaśmiecona byle czym a ważnych informacji brak.
Otwórz oczy
Otwórz oczy 20.12.2019, 18:07
A kto ma ustalać? To nie szkoła w Żakowoli gdzie nauczyciel dyrektorem rządzi.
misio
misio 20.12.2019, 22:21
W polskowoli tam rządzi nauczyciel inspektor
Otwarte mam oczy
Otwarte mam oczy 20.12.2019, 19:17
A co ty tak tego ładnego się czepiasz dawno juz nie jest wójtem i ciągle winna ładnego. Jeżeli juz to nie rządzi Panią Dyrektor tylko doradza, i to bardzo dobrze, a to różnica w przeciwieństwie do ciebie. Takich doradzców jakich ma Pani Wójt to wstyd się przyznać. Jak tak dalej będzie to długo nie porządzi. Niech szybko "Otworzy oczy"
Xyz
Xyz 22.12.2019, 00:20
Ładny co obiecywał tak robił a teraz to jest wielki dramat co teraz się wyprawia
S
S 20.12.2019, 18:48
Chyba chodzi ci o szkołę w Polskowoli gdzie dyrektor jest tylko z nazwy
Ewa
Ewa 20.12.2019, 18:27
Przecież Wojcina sama powiedziała że jest tylko organem wykonawczym to jak to jest? Chyba do niewygodnych tematów jest organem wykonawczym. Zastanawiam się kto decyduje o tym gdzie i jakie inwestycje będą robione. Chociaż po co się zastanawiać jak i tak nie będzie inwestycji bo nie ma pieniędzy. Albo tak tylko się mówi a później cyk podwyżka dla Wójciny za sprawną reorganizacje szkół
.
. 20.12.2019, 16:53
Szara myszka boji się. A miała być dla ludzi.
Mirek
Mirek 19.12.2019, 21:34
Nie ma się czego bać. Czytanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Chyba, że ktoś się boi pogłębić wiedzę na tematy o których się wypowiada lub komentuje, bo to może wpłynąć na jego dotychczasowe poglądy, postrzeganie problemu.
Mirek
Mirek 19.12.2019, 19:41
Polecam lekturę
- Audytu finansów oświaty gminy Kąkolewnica z października 2015 roku,
- Rapotru z kontroli NiK numer KNO-4101-04-00/2013 Nr ewid. 145/2014/P/13/069/KNO ,,Wpływ Likwidacji Szkół Publicznych Na Warunki Realizacji Zadań Oświatowych Gminy
- Raport u z badania ,,Likwidacja szkół podstawowych oraz przekazywanie stowarzyszeniom" Kontekst, proces i skutki przemian edukacyjnych w społecznościach lokalnych na podstawie analizy studiów przypadku
- Raportu o Stanie Gminy Kąkolewnica za 2018 rok
- Stanu ralizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2018/2019
lewy
lewy 19.12.2019, 21:15
Gumiś Wójciny
Szkoda gadać
Szkoda gadać 19.12.2019, 21:08
I znow same cyferki, wyliczenia, oszczednosci. Szkoda, ze o dzieciach niewiele. A nie, przepraszam, bylo, ze przeniesienie ich do innej szkoly nie odbija sie na ich ocenach. Fakt. Odbija sie na czyms innym, ale ten kto ma w glowie same liczby nie zrozumie.
Krzyś
Krzyś 19.12.2019, 19:53
Mirek możesz trochę rozjaśnić i wtajemniczyć co znajduje się w tym audycie?
Mirek
Mirek 19.12.2019, 20:01
- Oświata w Gminie Kąkolewnica
-Demografia
- Finansiwanie lokalnej oświaty w gminie Kąkolewnica
- Rekomendacje
- Studium przypadku
Dzisiejsze problemy były już aktualne w 2015 roku. Polecam.
mieszkaniec
mieszkaniec 19.12.2019, 20:50
Czy uważasz że ktoś się podejmie z nich czytania :). Oni się tej prawdy boją jak święconej wody :). jedyne co potrafią to skamlać obrażać bo argumentów zero. A jak ktoś im proponuję dobrą pracę :) to jest Kali :) no Wipasz jest beee bo na rynek się nie pojedzie :)
Do kali
Do kali 20.12.2019, 08:24
Bronisz 2 pań a po reszcie nauczycieli jedziesz czyżbyś ty i one byli kimś wyjątkowym.wyslij je do wipaszu napewno zyskają na tym dzieci. A ten podwójny etat Pani inspektor to zwykłe kolesistwo i dodatkowe koszty
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.12.2019, 20:20
Bronię prawdy bo tak było skoro dyrektor dostaje wyrok za posądzanie nauczyciela o fałszowanie dokumentów!!! Bronię jednej Pani która walczyła o świetlicę i bezpieczeństwo dzieci jakoś o innej z was nie słyszałem !! I wójt poprzedni miał to w nosie!! Jeśli schodzi o Panią Inspektor. Miałem wątpliwą przyjemność współpracować z byłą Panią kierownik no i powiem tak ? jak składam dokumenty to nikt się w tej chwili nie śmieje że są z błędami ortograficznymi i stylistycznymi a tak było a teraz nie jest!! Więc zmiana była słuszna ! Boli Was to że jest kompetentna i dba o budżet gminy a nie o kabzę nauczycieli i dyrektorów. Boli Was to że nie jesteście wstanie zakwestionować jej decyzji ?.Gdybym był wójtem zapłacił bym jej 4 x tyle co ma ??? i tak bym miał oszczędności na Was !!! Pedagodzy ? ??
Janek
Janek 23.12.2019, 22:29
Co zatam brednie. Pani inspektor przyjmuje dokumenty z błędami ortograficznymi i to jest ok. To o kim to świadczy, pani inspektor może po prostu nie wie że są błędy a ten kto składa też nie wie. Co za ludzie, szkoda pisać. Tacy ludzie rządzą gminą i mamy to co mamy
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.12.2019, 20:01
Jak chcesz to mam kilka kopii wydanych przez byłą panią kierownik chcesz się pośmiać jak inni ??. Brednie to wy wpisujecie dla obrony swych działań z poprzedniej kadencji !!! Jak i braku działań w oświacie ? koniec klanów pseudo pedagogów jest bliski jak nigdy dotąd ?.
.
. 19.12.2019, 20:53
Ehh, nie mierz ludzi swoją miarą. Serio, troche serdecznosci i bedzie Ci sie zylo lepiej.
JanuszNosacz
JanuszNosacz 20.12.2019, 07:24
To skrzywdzony czlowiek jest, ma fobie na punkcie nauczycieli, teraz mści sie w necie lub na taśmie w Wipaszu. Serdeczność raczej tu nic nie da, może psychiatra.
PRAWNIK
PRAWNIK 19.12.2019, 18:21
Proponuję wszystkim pier....ć się w głowę i pomyśleć co jest najważniejsze w tej sytuacji? Widzi mi się wójtowej i niektórych radnych z przypadku, asfalty, oświetlenie, itp., czy dobro dzieci, którym w szkołach niczego nie brakuje i cieszą się z uczęszczania do swoich szkół. Pomyślał jeden z drugim o dzieciach i sołectwach? Obłudnicy dostali się do koryta i za wszelką cenę, aby tylko nasze było na wierzchu. Nie tak Pani mówiła przed wyborami, życie zweryfikuje Pani rządy.
Szkoda Gadać
Szkoda Gadać 19.12.2019, 18:45
Bo przyszłość to drogi! Aby przejezdni mogli po nich śmigać! A nasze dzieci to tylko studnia bez dna, żadna inwestycja. Ciekawe, kto za 20-30 lat będzie płacił podatki w tej gminie? Nasze dzieci nie zechcą tu zostać ze względu na super, hiper, ekstra gładkie drogi. Ważną rolę spełnia mała ojczyzna, przynależność do lokalnej społeczności, która swój początek ma właśnie w szkole. Ale mało kogo to interesuje jak cyferki i fakturki są ważniejsze. Szanowni państwo decydujący o losach naszej gminy - nie tylko rodzice mają wpływ na demografię. Wy swoimi działaniami na korzyść mieszkańców możecie wpływać na to, że w gminie pozostaniemy, będziemy zakładać rodziny i posyłać nasze dzieci do gminnych, miejmy nadzieję wiejskich, szkół. A jak zostaniemy i nasze dzieci również, to będzie wpływać więcej cyferek na konto gminy. A na tym Wam chyba zależy najbardziej.
Otwórz oczy
Otwórz oczy 19.12.2019, 22:13
Do 25 roku życia i tak nie zapłacą ani złotówki gdzie kolwiek by nie mieszkały. Wójt jest gospodarzem można powiedzieć dyrektorem prezesem i musi mieć na uwadze wszystkich. Niespodzianki jakie przygotował rząd same się nie sfinansują. Zdolność kredytowa gminy z gumy nie jest. Dzieci doznają szoku wtedy jak zderzą się z rzeczywistością w średniej szkole idąc z 3 osobowej klasy do 30 osobowej.
Zatroskany rodzic
Zatroskany rodzic 19.12.2019, 22:54
Tak tylko w każdym wieku każdego człowieka rozwój emocjonalny jest inny. A dziecko będące w pierwszej podstawówce potrzebuje Pani która zaopiekuje się nim jak matka, nauczycielka, opiekunka, a nie jak maszyna przychodząca na kilka godzin do pracy. Dziecko idące do ponadpodstawowej to juz jest prawie dorosły człowiek. Odnajdzie się w każdej sytuacji. Więcej rozumie, wie, potrafi. Nas nie obchodzą kredyty zaciagane na drogi i inne bzdury. Dla nas najważniejsze jest DZIECKO.
Kusy
Kusy 20.12.2019, 05:24
Kredyt na dobrą drogę na południowej. Lipiński i Brzozowica ..... czekają
Jan
Jan 19.12.2019, 16:53
Oj Zbysiu Zbysiu!
Piotr Ł
Piotr Ł 19.12.2019, 16:36
Najlepsze jest ta lista nauczycieli do zwolnienia. Niektórzy się bardzo z dziwioł.
lewy
lewy 19.12.2019, 21:20
sam niedawno zacząłeś prace u wójciny
JanuszNosacz
JanuszNosacz 19.12.2019, 16:55
A może zdziwiom???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.12.2019, 16:21
Oj oj

Pozostałe