Gmina Biała Podlaska: 5 Afgańczyków ukryło się w owocach

  • 22.01.2020, 11:52
  • (pc)
Gmina Biała Podlaska: 5 Afgańczyków ukryło się w owocach
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 nielegalnych migrantów ukrywających się w transporcie owoców z Macedonii. Służby zaalarmował kierowca ciężarówki, zdziwiony dobiegającymi z naczepy odgłosami. Zatrzymani to obywatele Afganistanu.

W sobotę, 18 stycznia, w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej otrzymał zgłoszenie od rosyjskiego kierowcy ciężarówki, że z naczepy jego ciężarówki słychać podejrzane odgłosy. Miejscem zatrzymania był parking w miejscowości Woskrzenice Duże w powiecie bialskim.

- Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze policji, służby celno-skarbowej oraz straży granicznej. Okazało się, że w naczepie typu chłodnia ukryło się pięć osób. Bez opuszczania naczepy podróżowali oni z Macedonii tzw. szlakiem bałkańskim. Transport owoców miał trafić do Rosji. W trakcie czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, iż cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju to obywatele Afganistanu, dwóch mężczyzn oraz trzech nastoletnich chłopców - informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyźni zostali przebadani przez lekarza. Migranci podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie kryli swojego zaskoczeni faktem, iż krajem docelowym transportu, z którym podróżowali była Rosja. Okazało się, że będąc jeszcze w Macedonii, ukryli się w niewłaściwej ciężarówce, bowiem celem ich nielegalnej wyprawy miała być Francja lub Anglia.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Funkcjonariusze SG badają obecnie okoliczności tej nielegalnej migracji. Cudzoziemcy decyzją sądu zostali umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców na terenie kraju.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe