Powiat parczewski: Zmiany na drogach

  • 25.01.2020, 09:56
  • (TWA)
Powiat parczewski: Zmiany na drogach
Aż pięć dróg powiatowych zostanie w tym roku przebudowanych. Wykonawców zadań już wybrano. Na modernizację kolejnych pięciu tras ma być opracowana dokumentacja techniczna.

- Podpisaliśmy umowy na wykonanie inwestycji drogowych, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z ostatniego rozdania środków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – informuje wicestarosta Artur Jaszczuk. Przebudową Al. Jana Pawła II na odcinku od ronda przy ul. Kościelnej do ronda przy ul. Wojska Polskiego zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Parczewa. Ta sama firma wygrała przetarg na przebudowę drogi w Paszenkach. Obydwa zadania mają być wykonane jeszcze w tym roku. PRDM podejmie się także przebudowy drogi na odcinku od Rusił do Kodeńca. Na wykonanie tej inwestycji ma czas do przyszłego roku. Z kolei Strabag zajmie się przebudową trasy od skrzyżowania z drogą wojewódzką 820 w Nowym Orzechowie przez Lejno aż do granicy z Łomnicą w gminie Urszulin. Cały odcinek ma być wykonany w tym roku. Przebudowy drogi od Rudna do Radcza jeszcze w bieżącym roku podejmie się przedsiębiorstwo Fedro. W planach do przebudowy przewidziano ul. Lipową na trasie Parczew-Wierzbówka, drogę wraz z mostem w Jasionce, ul. Kościelną w Milanowie, odcinek od torów kolejowych do Gródka Szlacheckiego oraz odcinek od skrzyżowania do RSP w tej miejscowości.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
***
*** 26.01.2020, 17:54
Droga na 3 lata, ***enie
Jack
Jack 25.01.2020, 10:33
PRD Partacze dobre ciekawe ile będą potrzebować wydłużenia terminu
Taa
Taa 26.01.2020, 15:18
To fuszera za naszą kase.
Kris
Kris 26.01.2020, 13:35
Dadzą radę oby więcej ludzi mieli i sprzętu
Haha
Haha 26.01.2020, 23:05
Wes się schowaj znafco.

Pozostałe