Gmina Stara Kornica: Świętowali 50-lecie swoich małżeństw

  • 09.02.2020, 05:25
  • (pc)
Gmina Stara Kornica: Świętowali 50-lecie swoich małżeństw
Siedem małżeństw świętowało swoje złote gody. Z tej okazji pary otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Były łzy wzruszenia i podniosła atmosfera.

Odznaczenie jest swoistą nagrodą dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenia medali w imieniu Andrzeja Dudy dokonał wójt Kazimierz Hawryluk, który pogratulował dostojnym jubilatom i złożył im życzenia dalszych wspólnych lat w zdrowiu i zgodzie. 

W wydarzeniu wzięli udział również skarbnik gminy Małgorzata Patralska oraz proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Starej Kornicy ks. Mirosław Pietrzak. Jubileusz uświetniły występy zespołu „Sąsiadeczki” oraz grupy wokalnej ze Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy. Uroczystość odbyła się w siedzibie miejscowego urzędu gminy. 

Wyróżnionych zostało siedem par. Wśród nich: Zofia i Bronisław Chudynko, Elżbieta i Stanisław Jakubowscy, Stanisława i Jan Lesiukowie, Wiktoria i Eugeniusz Sadowscy, Danuta i Marian Tymoszukowie, Marianna i Franciszek Wyrzykowscy oraz Helena i Tadeusz Żych.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe