Powiat radzyński: Mogą być cztery odcinki z państwowej dotacji

  • 13.02.2020, 09:41
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Mogą być cztery odcinki z państwowej dotacji
Starosta radzyński, Szczepan Niebrzegowski od początku swoich rządów nie ukrywał, że priorytetem dla jego kadencji będzie polityka drogowa w powiecie. W tym roku zrealizowane zostaną na pewno dwie duże inwestycje drogowe, na które pieniądze już pozyskano. Jednak starosta mówi też o dwóch innych inwestycjach, które mają szanse powstać jeszcze w 2020 roku, choć planowano je na kolejny rok.

W ubiegłym roku sztandarową inwestycją na drogach powiatowych, bez wątpienia była przebudowa odcinka Borki-Ulan Majorat. Powiat realizował przedsięwzięcie, które wpisane była do megaprojektu wojewódzkiego, w którym uczestniczyło 20 powiatów. Powiat radzyński dzięki wsparciu funduszy z RPO zrealizować mógł odcinek, za łączna kwotę 9,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 5 mln zł. W tym roku samorząd staje przed nowymi wyzwaniami, te największe to modernizacja odcinka Walinna – Kolembrody i Niewęgłosz – Czemierniki – Wygnanów. Obie już otrzymały dofinansowanie.

Odcinek Walinna - Kolembrody kosztować ma 2,5 m zł. Zrealizowany zostanie do końca lipca tego roku. Powiat na tę drogę pozyskał dofinansowanie w kwocie ponad 1,7 mln zł (70 porc.) z Funduszu Dróg Samorządowych w ubiegłym roku. Pozostała do zapłaty kwotę podzielą między sobą starostwo i gmina Komarówka Podlaska. Kolejna inwestycja, która w tym roku dojdzie do skutku to modernizacja szlaku Niewęgłosz  -  Czemierniki - Wygnanów. Ta trasa ma być gotowa do końca wakacji tego roku, a pochłonie 11,1 mln zł.

Na tym jednak nie koniec, bo jak informował na ostatniej sesji rady powiatu starosta Szczepan Niebrzegowski: - Paskudy – Gąsiory i Zbulitów – Wohyń, które miały być realizowane w 2021 roku z programu premiera Morawieckiego, mają szanse na realizację w tym roku, taka otrzymaliśmy informację. Więc razem z inwestycjami w Kolembrodach i Czemiernikach, będziemy realizować z tego programu prawdopodobnie 4 odcinki. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe