Jabłoń: Ćwiczenia rotacyjne terytorialsów

  • 15.02.2020, 07:36
  • (jlk)
Jabłoń: Ćwiczenia rotacyjne terytorialsów
Miniowy weekend dla 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej upłynął pod znakiem szkoleń. Szkolenia zgrywające i specjalisty przeszło blisko 600 żołnierzy OT. Ćwiczenia odbywały się w kilku lokalizacjach województwa lubelskiego, w tym w okolicach Jabłonia.

W sobotę i niedzielę, 8 i 9 lutego szkolenie specjalistyczne przeszli żołnierze z 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej. W terenie, a dokładnie w okolicach Jabłonia szkoliło się około 100 żołnierzy z 232 kompanii lekkiej piechoty. W ramach tych zajęć żołnierze odbyli egzamin kończący etap szkolenia specjalistycznego, tzw. pętlę taktyczną. Inna grupa ćwiczyła na terenach koszarowych w Roskoszy oraz w Dęblinie. Główne zadania szkoleniowe żołnierzy to rzut granatem bojowym, topografia wojskowa, rozpoznawanie zapór inżynieryjnych oraz obsługa sprzętu radiotelefonisty.

– Terytorialsi coraz częściej szkolą się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności (SRO), dlatego widok maszerujących żołnierzy przez miasta, miasteczka i wsie już tak nie zaskakuje. W Wojskach Obrony Terytorialnej szkolenia w SRO stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania – zaznacza oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Damian Stanula.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe