Janów Podlaski: Policjanci zapobiegli tragedii

  • 20.02.2020, 13:02
  • (pc)
Janów Podlaski: Policjanci zapobiegli tragedii Policja Dzielnicowi (od lewej): Wojciech Wiszniewski i Norbert Tymicki podjęli natychmiastową interwencję i być może tak uratowali życie 77-latki
Pracownik socjalny przekazał wiadomość policjantom janowskiego komisariatu, że 77-letnia podopieczna Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej może znajdować w niebezpieczeństwie. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. Na miejscu wyważyli drzwi do domu, a w środku znaleźli wycieńczoną starszą panią. Kobieta trafiła już pod opiekę specjalistów.

Do zdarzenia doszło w środę, 19 lutego, około godz. 9:00 w Janowie Podlaskim. Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie Podlaskim powiadomił dzielnicowych janowskiego komisariatu, że nie może skontaktować się z jedną z podopiecznych. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Dom 77-latki był zamknięty. Sąsiedzi kobiety potwierdzili, że nie widzieli jej na terenie posesji. Wszystko wskazywało na to, że starsza pani może ona znajdować się w mieszkaniu.

- Aspirant Wojciech Wiszniewski i sierżant sztabowy Norbert Tymicki  natychmiast podjęli działania. Wyważyli drzwi do domu 77-latki. Wewnątrz znaleźli pokrzywdzoną. Kobieta była przytomna, jednak wyczerpana. Z jej relacji wynikało, że dwa dni wcześniej przewróciła się, lecz z uwagi na stan zdrowia nie mogła się podnieść - relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a kobieta została odwieziona do szpitala.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe