Biała Podlaska: Włamanie, kradzież, ucieczka przed policją. 60-latek znów narozrabiał

  • 03.03.2020, 18:38
  • (pc)
Biała Podlaska: Włamanie, kradzież, ucieczka przed policją. 60-latek znów narozrabiał
Bialscy policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca miasta, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem do jednej z bialskich firm. Jego łupem padły m.in. laptop, kamera, olej napędowy. W trakcie zatrzymania mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami, najpierw samochodem, później pieszo. Jak się później okazało jest multirecydywistą. Tym razem grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend, na ul. Rzeźnianej funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, podjęli próbę zatrzymania samochodu osobowego marki Seat. Z informacji policjantów wynikało, że podróżuje nim mężczyzna podejrzewany o dokonanie kradzieży z włamaniem. Kierowca pojazdu nie zareagował na polecenia funkcjonariuszy. W trakcie ucieczki ignorował też znaki drogowe, jadąc pod prąd uliczkami miasta i stwarzając zagrożenie innym uczestnikom.

Na ul. Prostej mężczyzna porzucił samochód, kontynuując ucieczkę pieszo. Kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W jego samochodzie policjanci ujawnili pojemniki z paliwem i inne przedmioty, pochodzące prawdopodobnie z kradzieży.

- Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 60-latek podejrzany jest o kradzież z włamaniem do budynku biurowego jednej z bialskich firm. Jego łupem padły tam m.in. laptop, kamera systemu monitoringu, jak też artykuły spożywcze i chemia. Sprawca włamał się również do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych należących do firmy, skąd ukradł około 160 l oleju napędowego - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Dodatkowo na terenie drugiego obiektu przemysłowego, szkodził ogrodzenie i ukradł 1000-litrowy zbiornik. Łączna wartość strat na szkodę firm oszacowana została na kwotę niemal 7 tys. złotych.

Wykonując czynności związane z 60-latkiem policjanci wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zebrali również materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zniszczenia mienia. Podejrzany jest bowiem o uszkodzenie samochodu osobowego marki Volvo. Do zdarzenia doszło pod koniec lutego przy ul. Moniuszki w Białej Podlaskiej. Tu straty oszacowane zostały na kwotę około 4 tys. zł. Mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

60-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy oraz multirecydywy. We wtorek, 3 marca, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe