Biała Podlaska: Przyjechali w kombinezonach, ale nie przez koronawirusa

  • 18.03.2020, 10:05
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Przyjechali w kombinezonach, ale nie przez koronawirusa Zdjęcie poglądowe. Źródło: PAP
Czytelniczka Słowa Podlasia przysłała nam zdjęcia, jak ratownicy medyczni wynoszą chorego, ubrani w kombinezony i maski ochronne. Okazało się, że zaistniała sytuacja nie miała nic wspólnego z koronawirusem. Potwierdza to dyrektor Stacji Pogotowia ZOZ w Białej Podlaskiej, Artur Kozioł.

Do sytuacji odnosi się też rzeczniczka prezydenta. – W okolicach ul. Kościuszki z jednego z budynków mieszkalnych zabrano mężczyznę. Ratownicy byli ubrani w strój ochronny, gdyż dostali wcześniej wiadomość, iż pacjent do jakiego jadą, nie dbał o swoją higienę. Nie miało to nic wspólnego z koronawirusem – mówi Gabriela Kuc - Stefaniuk.

 

 - 3 marca o godz. 23.35 podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego został wysłany przez dyspozytora medycznego do mieszkania przy ul. Asnyka w Białej Podlaskiej. Powód wezwania określono słowami: Chory leży i jest z nim utrudniony kontakt. - Po przyjeździe do miejsca wezwania kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego poprosił o wsparcie straż pożarną. Wynikało to z braku możliwości dostania się do pacjenta. Mężczyzna w wieku 69 lat leżał od 2 dni wśród sterty śmieci, jedzenia, zbieranych i składowanych w pokoju już od kilku lat. Ze względu na tak panujące warunki straż pożarna ubrana była w kombinezon dla bezpieczeństwa własnego – wyjaśnia Artur Kozioł p.o. dyrektora bialskiego pogotowia.

Dodaje, że strażacy wynieśli pacjenta z domu i razem z Zespołem Ratownictwa Medycznego przenieśli do karetki. - Pacjent w stanie ciężkim, zaniedbany, bez kontaktu, został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Wezwanie nie było do podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. – mówi Artur Kozioł p.o. dyrektora SPR SPZOZ w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 marca

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe