Region: Kilku kierowców straciło prawa jazdy

  • 25.03.2020, 13:15
  • (pc)
Region: Kilku kierowców straciło prawa jazdy
W miniony weekend policjanci grupy "Speed" zatrzymali sześciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o kilkadziesiąt km/h. Rekordzistą okazał się 24-latek z gminy Parczew, który jechał z prędkością 118 km/h.

Tylko w ciągu dwóch dni, 21 i 22 marca, policjanci zatrzymali uprawnienia sześciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Do wszystkich zatrzymań doszło na DK-2 w miejscowości Tłuściec.

- W sobotę tylko w przeciągu 1,5 godziny doszło do trzech takich przypadków. Pierwszym z nich był kierowca audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km. Był to 54-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Kolejnym zatrzymanym kierowcą była 40-letnia mieszkanka powiatu otwockiego, która kierując oplem pędziła w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h. Następnie radar wykazał, że 37-letni mieszkaniec Kutna, kierując samochodem osobowym marki KIA,  przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 66 km - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W niedzielę policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę. 24-letni mieszkaniec gm. Parczew, kierując mercedesem jechał z prędkością 118 km/h. Tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy za nadmierną prędkość stracili uprawnienia do kierowania. Był to 41-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, kierujący volkswagenem. Tu urządzenie wykazało przekroczenie prędkości o 58 km/h. Prawo jazdy na trzy miesiące stracił również 46-letni mieszkaniec Warszawy, który kierując audi również jechał z prędkością 108 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. W większości przypadków otrzymali wysokie mandaty i punkty karne. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

- Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności - dodaje rzeczniczka policji.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuki
Kuki 25.03.2020, 20:14
Tak mało 0oplicji, jest Yanosik a ludzie nadal wpadają ;]

Pozostałe